Gjuha:
×
Etiketë: presin
Front TV30 Shtator 2020
Për shkak të pandemisë Covid-19, pacientëve do t’i duhet të presin deri në 6 muaj për tu operuar në Klinikën e Kirurgjisë Abdominale. Vetëm rastet që janë urgjente do të arrijnë të operohen menjëherë, derisa...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Presidenti Ilir Meta, ka folur edhe lidhur me zgjedhjte e 25 prill, të vitit të ardhsëm. Në intervistën “Pa maskë” ai thotë se kryeministri aktual i vendit është në panik andaj bën marrëzira të papranueshme,...
Lajme16 Shtator 2020
Pandemia COVID-19, përveç procesit mësimor, ka pezulluar edhe punën në Qendrën Studentore në Prishtinë, shkruan GazetaBlic.Që nga muaji mars, asnjë studentë nuk ka qenë i vendosur nëpër Konviktet e Prishtinës.Fillimisht Qendra Studentore, ishte shndërruar në...
Lajme15 Shtator 2020
Me 14 mars të këtij viti presidenti Hashim Thaçi i shtyu zgjedhjet e jashtëzakonshme në Podujevë. Këtë veprim ai e mori si masë preventive për përhapjen e koronavirusit në atë kohë kur në vend u...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Një vajzë e vogël është shpëtuar nga një grup i fqinjëve, të cilët hapën një batanije të madhe dhe e pritën derisa ajo po binte nga kati i tretë i apartamentit brenda të cilit kishte...
Lajme12 Shtator 2020
Përgjatë periudhës janar – gusht, Kuvendi i Kosovës ka mbajtur gjithsej 24 seanca, pesë prej të cilave nuk kanë arritur të përmbyllen për shkak të mungesës së kuorumit, për t’iu dhënë kështu epilog edhe gjashtë...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ndodhet në Bruksel, ku sipas mediave serbe, e presin takime me zyrtarët e BE-së. Ai ka theksuar se bisedimet do të zhvillohen rreth tri çështjeve të rëndësishme. “E para ka...
Lajme04 Shtator 2020
Eksperti amerikan për çështje të Ballkanit, Daniel Serwer ka një paralajmërim për presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Serbia do të jetë në pozitë të vështirë nëse nuk e njeh Kosovën, ka deklaruar eksperti amerikan për...
Ekonomi02 Shtator 2020
Shoqata e Transportuesve dhe të Udhëtarëve të Gjakovës ka shfaqur nevojën që me Pakon për Rimëkëmbje Ekonomike të ndihmohen edhe ata, pasi janë dëmtuar shumë gjatë pandemisë COVID-19. Kryetari i kësaj shoqate, Kadri Rrahmani, gjatë...
Lajme31 Gusht 2020
Familjarë të vëllezërve të vrarë Bytyqi presin që në takimin e Uashingtonit midis kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të diskutohet mënyra për zgjidhjen e rastit të vrasjes së Agron,...
Lajme23 Gusht 2020
Të hënën Asociacioni i komunave të Kosovës, do të takohet me kryeministrin Hoti dhe tre ministra, ku do të diskutohet rreth kritereve dhe formulës së shpërndarjes së 10 milionë eurove në komuna, fillimi i procesit...
Front TV20 Gusht 2020
Pas dështimit të takimit të 27 qershorit për vazhdimin e dialogut  në Uashington me ndërmjetësimin e Richard Grenell, me 2 shtator është palnifikuar që të mbahet një takim i dytë, e ku dialogues pritet të...
Ekonomi05 Gusht 2020
Ditë më parë janë zhbllokuar llogaritë e Ndërmarrjes Publike, Telekomi i Kosovës, të cilat u bllokuan nga përmbaruesi privat për shkak të borxhit që kjo ndërmarrje ka ndaj kompanisë private Dardafon. Me bllokimin e llogarive...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.