×
Etiketë: presidentin
Lajme01 Tetor 2020
Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas paralajmërimeve të zyrtarëve të Partisë Demokratike të Kosovës se kjo parti mund të jetë pjesë e qeverisë nëse plotësohen dy kushte të saj. Glauk Konjufca, anëtar i Kryesisë së Vetëvendosjes,...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Mary Trump, mbesa e presidentit të SHBA-së Donald Trump, ka ngritur sot një padi penale duke akuzuar Trump dhe vëllezërit e motrat e tij për mashtrim në të cilin ata i privuan të drejtën për...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i parë, Besnik Tahiri ka njoftuar se sot është takuar me presidentin e Shqipërisë, Ilir Metën. Në një shkrim në Facebook, Tahiri ka shkruar se me të kanë biseduar për zhvillimet në Kosovë e...
Lajme24 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Kosovës, Besnik Tahiri po qëndron për një vizitë në Shqipëri, duke zhvilluar kështu një takim me presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Siç ka sqaruar Tahiri temë diskutimi...
Lajme20 Shtator 2020
Kërkesa e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës(AAK) për postin e presidentit po shihet si e padrejtë dhe e panevojshme nga partneri i saj qeverisës Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK). Megjithëkëtë në partinë e Isa Mustafës thonë...
Lajme20 Shtator 2020
Pak më shumë se një muaj ka mbetur kohe deri te vendimi final për aktakuzën e propozuar ndaj Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit nga Prokuroria Speciale. Kjo pasi më 24 tetor përfundon afati kur duhet...
Lajme19 Shtator 2020
Kërkesa e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës(AAK) për postin e presidentit po shihet si e padrejtë dhe e panevojshme nga partneri i saj qeverisës Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK). Megjithëkëtë në partinë e Isa Mustafës thonë...
Lajme18 Shtator 2020
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka ndarë urdhrin më të lartë shtetëror – Urdhrin e Lirisë – për presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, në shenjë mirënjohjeje për kontributin e...
Lajme16 Shtator 2020
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, duke folur për çështjen e zgjedhjes së presidentit të vendit, thotë se ky post nuk mund të zgjidhet pa u konsultuar me partitë opozitare si PDK-ja dhe...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Pas paralajmërimit të Edi Ramës në seancën plenare të 7 shtatorit se duhet një ligj i posaçëm për Presidentin e Republikës, deputetët e tij nuk ndenjën duar kryq. Gazetarja e politikës Elda Menga raporton se...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Kongresi i Perusë ka filluar procedurën për shkarkimin e presidentit të shtetit, Martin Vizcarra (57), për shkak të akuzave që u përpoq të pengonte hetimet rreth korrupsionit. Sipas BBC-së, 65 persona votuan në favor të...
Lajme09 Shtator 2020
Blerim Kuçi nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka thënë se kjo parti po kërkon më shumë transparencë për procesin e dialogut në Serbinë. Sipas tij e rrugës do të ishte që në këtë proces...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq i ka bërë gati një dhuratë presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq i ka sjellë një dhuratë presidentit të Shteteve të Bashkuara...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.