×
Etiketë: pozitës
Lajme30 Shtator 2020
Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit (DHKEK), Njësiti Rajonal për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit – Prishtinë (NJRHKEK), më 29.09.2020 ka pranuar palën ankuese i cili ka deklaruar se është pronar i...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Partia japoneze në pushtet, Partia Liberal-Demokrate, e ka përzgjedhur të hënën shefin e saj të kabinetit, Yoshihide Suga, si lider të ri, duke çuar një hap tutje synimin e tij për të zëvendësuar Shinzo Aben...
Lajme25 Korrik 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, sot ka shkuar për një vizitë në Mal të Zi. Haradinaj-Stublla ka thënë se Kosova do të angazhohet në avancimin e pozitës të shqiptarëve në Mal...
Lajme21 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se ka mirëpritur emërimin e Skënder Hysenit në pozitën e koordinatorit shtetëror për dialogun Kosovë-Serbi. Thaçi përmes një postimi në Facebook ka thënë se emërimi i tij është produkt...
Lajme19 Korrik 2020
Zenun Halili ka dhënë dorëheqje nga Këshilli Drejtues i Universitetit të Prishtinës. Ai pritet të kandidiojë për Shef të universitetit më të madh publik në Kosovë. Profesori i shkencave politike, Zenun Halili, pritet të jetë...
Lajme16 Korrik 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës ka komentuar rezultatet preliminate të zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut. Në këto zgjedhje, shqiptarët janë rritur shumë në numër të votave dhe Veseli ka përshëndetur angazhimin politik e daljen...
Lajme11 Korrik 2020
Mos uniteti politik i partive politike, ndërrimi i shpeshtë i qeverive, po vlerësohen nga shoqëria civile si dobësi të palës kosovare karshi asaj serbe. Gjermania dhe Franca kanë konfirmuar se është shtyrë takimi në Bruksel...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.