Gjuha:
×
Etiketë: pozitën
Lajme22 Shtator 2020
Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Zafir Berisha është emëruar dje Koordinator për Siguri Kibernetike të Kosovës. Pas emërimit të tij në këtë pozitë, ka pasur shumë reagime dhe tallje me të nëpër rrjete sociale. E...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se gjatë javës së ardhshme do të nominojë një grua për ta zëvendësuar gjykatësen e Supremes, Ruth Bader Ginsburg, duke përshkallëzuar përplasjet politike për pasardhësen e saj. Ginsburg 87-vjeçare...
Lajme02 Shtator 2020
Ish-ministrja për dialog Edita Tahiri, ka deklaruar se kryeministri Avdullah Hoti, i ka ofruar pozitën si koordinatore e dialogut, para se të emëronte Skënder Hysenin në këtë rol. “Kryeministri më ka ofruar të jem koordinatore...
Lajme29 Gusht 2020
Ndonëse mandati i presidentit Hashim Thaçi pritet të zgjas edhe për një vit, tashmë veçse kanë filluar diskutimet për personin që do ta zë vendin e presidentit aktual. Deri më tani thuajse të gjitha subjektet...
Lajme23 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari në një intervistë për Ekonomia Online, zhvillimet politike në vend i konsideron jo të kënaqshme. Ai tha se duhet të bëhen bashkë pozitë e opozitë, kur janë në...
Front TV13 Gusht 2020
Lëvizja Vetëvendosje është duke tentuar që t`ia kthejë me të njëjtën monedhë Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), duke ngritur mocion mosbesimi ndaj Qeverisë “Hoti”. Ishte pikërisht LDK-ja, ajo e cila inicioi mocionin e mosbesimit ndaj...
Lajme28 Korrik 2020
Janë intervistuar brenda ndërtesës e Kuvendit të Kosovës, para komisionit parlamentar për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për persona të pagjetur dhe Peticione, kandidatët për avokat të popullit. IndeksOnline ka mësuar emrat e kandidatëve...
Lajme26 Korrik 2020
Shefi i Qeverisë, Avdullah Hoti, e ka kujtuar Adem Demaçin në përvjetorin e dytë të vdekjes së tij. ka thënë se ai ishte simbol i rezistencës për liri. Por, Kryeministri Hoti ia ka gabuar pozitën...
Lajme09 Korrik 2020
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani dhe Igor Simiq nga Lista Serbe janë përplasur keq në seancën e legjislativit lidhur me poziten e Kryetarit të Kuvendit. Deputeti nga radhët e partisë që përfaqëson komunitetin serb në Kosovë, ka...
Lajme20 Qershor 2020
Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës votoi sot për shkarkimin e Vjosa Osmanit nga të gjitha pozitat në këtë parti. Përmes këtij votimi, 70 anëtarë të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së aprovuan shkarkimin...
Lajme19 Qershor 2020
18 persona ia kanë mësyrë garës për pozitën e Avokatit të Popullit. Në mesin e atyre që i ka hyrë kësaj gare është edhe ish kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani. Express u sjell emrat...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.