×
Etiketë: poloni
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Polonia njoftoi sot se kishte regjistruar një numër rekord prej 1 002 rastesh të reja me Covid-19 në një ditë, ndërkohë që Lituania dhe Sllovakia fqinje kishin regjistruar numrin më të madh ditor që prej...
Bota/Rajoni12 Korrik 2020
Polakët të dielen kanë hedhur votën e tyre në zgjedhjet presidenciale, në të cilat kandidatë janë populisti Andrzej Duda dhe kryebashkiaku liberal i Varshavës, Rafal Trzaskowski. Rezultati i këtyre zgjedhjeve do të ketë ndikim në...
Bota/Rajoni29 Qershor 2020
Presidenti i deritashëm i Polonisë, Andzrej Duda, ka fituar më së shumti vota nga 11 kandidatët që morën pjesë në zgjedhjet presidenciale të së dielës, bazuar në numërimin e shumicës së votave. Megjithatë, ai ka...
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Presidenti i tanishëm i Polonisë, Andrzej Duda, është duke luftuar për mandatin e dytë në këtë post gjatë zgjedhjeve presidenciale të së dielës. Ndonëse është njëri ndër kandidatët favoritë, nuk pritet që në këto zgjedhje...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Donald Trump mund të zhvendosë në Poloni trupat ushtarakë që do të tërheqë nga Gjermania, një gjest që vlerëson një aleat politik në sikron me nacionalizmin e presidentit amerikan. Deklarata e papritur u bë gjatë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.