×
Etiketë: periudhën
Lajme01 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Armend Zemaj ka aprovuar sot propozimin e grupit profesional të Agjensisë së Kosovës për Produkte dhe Pajisje Medicinale (AKPPM) që për zbatimin e masave të veçanta, AKPPM të...
Lajme28 Gusht 2020
Komisioni i Ndihmës Shtetërore (KNSH), sot ka miratuar propozimin për Hartën Rajonale për Ndihmën Shtetërore në RKS për periudhën 2021-2026. Sipas KNSH-së kjo kërkesë buron nga nënshkrimi i marrëveshjes së stabilizim asociimit BE-Kosovë. “Në propozimin...
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
“Kam humbur pesë kilogramë në tre ose katër javët e fundit për shkak të stresit dhe humbje së vendit të punës”, tha Lottie Pope për The Independent duke shtuar më tutje se “Unë shkoj në shtrat në...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Shtabi komunal i krizave pas mbledhjes së sotme vlerësoi se situata me pandeminë në rajonin e Gostivarit është nën kontroll. Ata u bënë thirrje qytetarëve për rritjen e disiplinës dhe respektimin e masave, veçanërisht në...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.