×
Etiketë: përfundojnë
Front TV26 Gusht 2020
Koronavirusi i goditi fort bizneset. Afër 450 sosh u mbyllën si rrjedhojë e tij që prej marsit kur shpërthyen rastet e para e deri në muajin gusht. Goditjen e dytë, atyre, ia dhanë deputetët kur...
Ekonomi18 Gusht 2020
Ministria e Ekonomisë dhe Ambientit (MEA) është në përfundim të pagesave të Pakos Fiskale Emergjente (PFE) masat, 3 A, 3 B, 7, 8 dhe 14. MEA njofton se brenda kësaj jave pritet përfundimi i pagesave...
Lajme17 Gusht 2020
Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se ka përfunduar bazamenti i obeliskut të pavarësisë New Born i vendosur me 17 shkurt 2008 pra ditën kur Kosova u shpall e...
Kronika30 Korrik 2020
Për veprën penale “Vrasje në Tentativë” një person është arrestuar në Perqevë të Klinës. Rasti ka ndodhur dje, derisa i njëjti ka plagosur me pistoletë bashkëshorten e tij, ndërsa gjatë transportimit të viktimës për në...
Kronika16 Korrik 2020
Dy të dyshuar meshkuj kosovarë pas një mosmarrëveshje janë përfshirë në rrahje, ku lëndime kishte pësuar viktima mashkull kosovar dhe i njëjti ka pranuar tretman mjekësor. Siç njofton Pk, po ashtu dy të dyshuarit kishin...
Kronika06 Korrik 2020
Një person në Prishtinë është arrestuar pasi voziti në gjendje të dehur dhe shkaktoi aksident trafiku duke i shkelur dy persona në rrugë. Sipas raportit të policisë, dy të aksidentuarit nga i dehur, kanë pësuar...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Janë publikuar disa pamje të cilat thuhet se kanë kapur momentin kur një familje filloi një festë të befasishme për ditëlindje, nga e cila festë, nga 25 pjesëmarrës, 18 prej tyre përfunduan të infektuar me...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Kamerat kanë kapur momentin kur dy gra rrahin brutalisht një grua tjetër, deri sa kjo e fundit të mbesë pa ndjenja. Personat prezent në Southsea Common në Portsmouth nxituan për të ndihmuar viktimën ndërsa dy...
Lajme15 Qershor 2020
“Vrojtuesit e Lagjes”, të cilët raportojnë parregullsitë dhe problemet e qytetarëve në Prishtinë, kanë publikuar një foto ku shihet se dikush ka larguar shenjat e trafikut në një nga rrugët e parkut të Gërmisë Sipas...
Tenderët02 Mars 2020
Organi Shqyrtues i Prokurimit (OSHP) i ka aprovuar si pjesërisht të bazuara dy ankesat operatorëve ekonomik “Medica” dhe “Raymed” në aktivitetin e prokurimit të Ministrisë së Shëndetësisë (MSH) me titull: “Furnizim me material shpenzues nga...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.