×
Etiketë: përbashkët
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Në vigjilje të takimit mes dy qeverive shqiptare, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë, ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi priti ambasadorin shqiptar, Qemal Minxhozi. Në këtë takim u diskutua për marrëveshjet që do të...
Lajme28 Shtator 2020
Vendi nuk do të ekzistonte dot pa historinë, të kaluarën, të bëmat, popujt e shumtë që kanë ikur e kanë ardhur, heronjtë, të rënët, themelet mbi të cilat sot ngritet e ardhmja jonë. Historia që...
Lajme24 Shtator 2020
Ka një kohë që Kosova dhe Shqipëria janë duke bërë përgatitje për mbledhjen e përbashkët që do të mbahet në Shkodër. Në këtë mbledhje pritet që të bëhet nënshkrimi i disa marrëveshjeve të rëndësishme për...
Lajme21 Shtator 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti priti në takim Ambasadorin jorezident të Japonisë në Kosovë, z. Akira Mizutani, me të cilin bisedoi për zhvillimet e përgjithshme në vend dhe për raportet bilaterale ndërmjet dy...
Lajme13 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj në konferencën e mbajtur me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor, ka apeluar që të vazhdojmë të mbrohemi ndaj Covid-19. Ai tha se lufta jonë e përbashkët, ka...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Ministrja e Drejtësisë së Shqipërisë, Etilda Gjonaj, pas takimit me ministrin e Drejtësisë së Kosovës, Selim Selimi, ka thënë se kanë diskutuar për rritjen e bashkëpunimit sa i përket fushës së drejtësisë. Ajo në konferencë...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Kryeminsitri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, janë zotuar të dyfishojnë përpjekjet e tyre në dialogun e ndihmuar nga BE-ja. Në një deklaratë të përbashkët në emër të tyre të lëshuar...
Lajme05 Shtator 2020
Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshje për normalizim ekonomik në Shtëpinë e Bardhë, në kuadër të së cilës, bashkë me amerikanët, parashihet hartimi i një studimi të fizibilitetit me qëllim të përdorimit të përbashkët të...
Lajme26 Gusht 2020
Zëvendëkryeministrja, Albulena Balaj Halimaj ka bërë të ditur se ka qenë pjesë e një punëtorie ku është bërë harmonizimi i propozim marrëveshjeve që priten të nënshkruhet në mbledhjen e përbashkët në mes Kosovës dhe Shqipërisë....
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Avionë luftarakë izraelitë dhe gjermanë kanë kryer një fluturim të parë të përbashkët mbi kampin e përqendrimit Dachau për të nderuar viktimat e Holokaustit. DW foli me ambasadorin e Izraelit në Gjermani, Jeremy Issarachoff. DW:...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Avionë luftarakë izraelitë dhe gjermanë kanë kryer një fluturim të parë të përbashkët mbi kampin e përqendrimit Dachau për të nderuar viktimat e Holokaustit. DW foli me ambasadorin e Izraelit në Gjermani, Jeremy Issarachoff. DW:...
Lajme14 Gusht 2020
Komanda Rajonale Lindje e misionit të KFOR-it të udhëhequr nga NATO kreu një patrullim të përbashkët me Policinë e Kosovës në Komunën e Kamenicës. Ky patrullim u krye në këmbë për të mundësuar angazhim me...
Lajme14 Gusht 2020
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri, ka thënë se defilimi i përbashkët i forcave të KFOR-it me ato serbe në territorin e Kosovës ka qenë gabim. I dyti i Qeverisë Hoti në seancën e sotme plenare...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.