×
Etiketë: patentë
Lajme27 Shtator 2020
Kandidatët për patentë shofer nuk mund të hynë në test praktik, Ministria e Infrastrukturës thonë se po punohet. Kjo për arsye që personat që i testojnë apo ekzaminerët janë pa kontrata pune. Përderisa kandidatët e...
Lajme02 Gusht 2020
Iniciativa e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Transportit për të privatizuar Njësinë e patentë shoferëve po konsiderohet e papranueshme nga drejtuesit e shoqatës së autoshkollave “Dardania” në Prishtinë. Kryetari i kësaj shoqate, Afrim Islami, ka thënë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.