×
Etiketë: pas
Lajme15 Qershor 2020
Sot është shënuar numri më i madh i personave të infektuar me koronavirus në Kosovë, me 129 raste të reja. ISKHPK njofton edhe për shërimin e 10 pacientëve. Infektimi i pacientëve me Covid-19, sipas ISKHPK-së...
Lajme15 Qershor 2020
Nëntë raste të reja me COVID-19 janë paraqitur në qytetin e Pejës, dy pacientë në gjendje më të rëndë. Për disa javë, u mendua se e fituan betejën me Covid -19. Por, rastet e reja...
Bota/Rajoni15 Qershor 2020
Britani hodhi një hap të madh sot me hapjen e dyqaneve pas tre muajsh izolimi e shumë prej tyre, kanë ofruar ulje deri në 70%. Joshja nga ofertat megjithatë bëri që distancimi social të harrohej...
Bota/Rajoni15 Qershor 2020
Në krizën shëndetësore, mbi të gjitha, mbështeteshim ekskluzivisht në mendimin e Komisionit për Sëmundje Infektive, tha Kryeministri teknik Oliver Spasovski për “Utrinski Brifing”. Ai tha se institucionet po mbajnë nën kontroll situatën, por që secili...
Front TV15 Qershor 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është deklaruar pas takimit që pati me Kryeministrin Hoti, raporton Front Online. I pari i vendit tha se kanë folur edhe për dialogun në të cilin proces u shpreh i...
Front TV15 Qershor 2020
Kryeministri i vendit Avdullah Hoti është deklaruar pas takimit që pati me prësidentin Hashim Thaçi, raporton Front Online. Para gazetarëve, i pari i ekzekutivit tha se i ka shpalosur presidentit platëformën për dialogun. Këtë proces,...
Lajme15 Qershor 2020
Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike (IKSHPK), ka rekomanduar dje mbylljen e disa sektorëve, pas shfaqjes së rasteve me Coronavirus në to, raporton Front Online. “Duke pasur parasysh se në javën e fundit kemi rritje të...
Bota/Rajoni15 Qershor 2020
Kufizimet e vendosura për udhëtimet brenda Bashkimit Evropian po hiqen njëra pas tjetrës. “Zhvillimi i favorshëm” e bën të mundur. Ballkani Perëndimor duhet të presë, me gjasë deri më 1 korrik. Nga e hëna, më...
Bota/Rajoni14 Qershor 2020
Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me konfirmimin e 22 rasteve të reja me COVID-19. Tahiri, përmes një postimi në Facebook, ka ka theksuar se e shqetëson tepër...
Bota/Rajoni14 Qershor 2020
Koreja e Jugut ka mbajtur një takim të sigurisë emergjente, pasi Koreja e Veriut e kërcënoi me ndërmarrjen e veprimeve ushtarake kundër shtetit fqinj. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, zyrtarët në Seul i kërkuan...
Lajme14 Qershor 2020
Kryetari i Komunës së Ulqinit, Loro Nrekiq dhe Drejtori i Organizatës Turistike së Ulqinit, Fatmir Gjeka, si dhe zyrtarë tjerë nga kjo komunë nesër( e hë) në ora 10:00 zhvillojnë një takim informues me zyrtarë...
Bota/Rajoni14 Qershor 2020
Kryetari i Komunës së Ulqinit, Loro Nrekiq dhe Drejtori i Organizatës Turistike së Ulqinit, Fatmir Gjeka, si dhe zyrtarë tjerë nga kjo komunë nesër( e hë) në ora 10:00 zhvillojnë një takim informues me zyrtarë...
Bota/Rajoni14 Qershor 2020
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se ka qenë pjesë e vendimmarrjes kur forcat ruse kishin pushtuar Aeroportin e Prishtinës pas hyrjes së forcave të NATO’s në Kosovë. E gjithë ngjarja kishte ndodhur më...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.