×
Etiketë: pas
Lajme26 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka reagaur pas arrestimeve të djeshme të bëra nga EULEX. Hoti në shkrimin e tij thekson se Qeveria e Kosovës beson se drejtësia është mbi të gjitha, dhe se duhet...
Lajme26 Shtator 2020
Ariana Haradinaj, vajza e Nasim Haradinajt ka shprehur mllefin e saj pas arrestimit të babait, dje nga forcat e EULEX-it në Prishtinë. “Heroi im”, ishte mbishkrimi i Arianës, e cila jeton në Suedi.  
Lajme25 Shtator 2020
Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka reaguar pas arrestimeve të fundit në zyrat e OVL të UÇK-së. Krasniqi përmes një shënimi në Facebook ka kritikuar krerët e institucioneve të Kosovës për heshtje. Ish-zëdhënësi...
Lajme25 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka reaguar pas bastisjes dhe arrestimeve që hetuesit e Speciales kanë bërë në zyrat e OVL-UÇK-së. Bahtiri ka thënë se ata që e kanë votuar Specialen duhet të...
Lajme25 Shtator 2020
Bashkatdhetarët që vijnë nga Zvicra në Kosovë nuk do t’i nënshtrohen karantinës. Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, përmes një njoftimi në Facebook, tha se ky vendim ka ardhur pas vlerësimit që është bërë nga Zyra...
Lajme25 Shtator 2020
Pas arrestimit të kreut të organizatës së veteranëve, OVL-UÇK ka thirrur mbledhje urgjente, raporton Gazeta Express. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi që Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së ka bërë në...
Lajme25 Shtator 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka theksuar se publikimi i dosjeve të Gjykatës Speciale ka qenë i gabuar dhe do ta dëmtojë më shumë shtetin tonë dhe të akuzuarit. Ai thekson se tentimi për të...
Lajme25 Shtator 2020
Edhe pas arrestimit të kreut të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati, zyrtarët e EULEX-it po qwndrojnë në zyret e kësaj organizate, raporton Front Online. Policia e Kosovws po vazhdon të qëndrojë para zyres së OVL-UÇK. Kështu për...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Një ditë pas ekzekutimit nga policia të 71-vjeçarit, Lefter Zhidru, pas disa orë përplasje me armë me uniformat blu, gjendja psikologjike e ish-bashkëshortes Floresha Zhidro paraqitet e rënduar. Para dyerve të banesës së saj ajo...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
71-vjeçari Lefter Zhidru është vrarë nga policia në Elbasan. Pas 5 orësh rezistencë duke mos iu bindur thirrjeve të vazhdueshme të policisë për dorëzim ai është vrarë pas përplasjeve me armë. Pak para se të...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Të paktën 28 njerëz u vranë të mërkurën kur një cisternë me gaz shpërtheu në shtetin qendror nigerian të Kogis dhe filloi një flakë, tha një zyrtar i agjencisë së sigurisë rrugore. Bisi Kazeem, zëdhënës...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Sot nuk ka pasur asnjë humbje jete në Shqipëri nga pandemia COVID-19, pas shumë muajsh, ndërsa janë prekur 134 persona. Në 24 orët e fundit janë kryer 852 testime ku 100 qytetarë rezultojnë të shëruar...
Lajme23 Shtator 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka reaguar pas lajmit për shtyrjen e mbledhjes së përbashkët të qeverive Kosovë – Shqipëri. Ai ka thënë se kjo mbledhje e paraparë të mbahet në...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.