×
Etiketë: pas
Lajme27 Shtator 2020
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, të shtunën foli për heqjen e vijave të kuqe me partinë e Kadri Veselit. Deklaratat e tij u kritikuan sidomos nga ish-partneri i koalicionit, Vetëvendosje. Mustafa thotë se në kohën...
Lajme27 Shtator 2020
Përmes një shkrimi në Facebook, këngëtari Labinot Tahiri është drejtuar me fjalë fyese ndaj ministrit të Shëndetësisë. Armend Zemaj. Duket se as vetë Labi nuk i ka besuar teorisë së tij se “s’ka virus”, pasi...
Lajme27 Shtator 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi dhe kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti kanë inspektuar punimet që janë duke u bërë në ish-udhëkryqin e Janjevës, konkretisht në rrugën nacionale Prishtinë-Ferizaj, i cili u tha se...
Lajme27 Shtator 2020
Shoqata e të Drejtave të Pacientëve në Kosovë ka reaguar lidhur me therjen e djeshme me thikë të infermierit në QKUK. Kjo shoqatë e ka cilësuar akt qyqar dhe të papranueshëm sulmin e djeshëm, ndërsa...
Lajme27 Shtator 2020
Një orë më shumë punë, e një orë e gjysmë më pak muzikë, këto janë masat e reja të lehtësimit të orarit të gastronomisë dhe lëvizjes së qytetarëve nga orari i deritanishëm deri në orën...
Lajme26 Shtator 2020
Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin. Të armatosur deri në dhëmbë, këta...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
E mori veten nga Covid 19, por Silvio Berluskoni vazhdon të jetë pozitiv. Po mbushet muaji që kur lideri historik I “Forza Italias”” rezultoi i prekur nga koronavirusi e pati disa shqetësime që çuan drejt...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Një supremacist i bardhë është vrarë gjatë përplasjes së armatosur me policët në Templeton, njoftuan autoritetet në Kaliforni. Ato thanë se kishin tentuar të ndalonin 38 vjeçarin Christopher Michael Straub, pranë një varreze por ai...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Presidenti iranian, Hassan Rohani, gjatë një fjalimi televiziv më 26 shtator, u tha iranianëve që ta drejtojnë zemërimin e tyre kah Uashingtonit zyrtar, sa i përket ndikimit që do të kenë sanksionet amerikane. Rohani ka...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Ekipet e kërkim-shpëtimit po vazhdojnë punën në zonën ku një aeroplan ushtarak i Ukrainës u rrëzua. Të shtunën, autoritetet thanë se kanë gjetur edhe dy trupa të pajetë, duke çuar në 26 numrin e viktimave...
Lajme26 Shtator 2020
Ministria e Shëndëtësisë ka reaguar ndaj therjes me thikë të infermierit sot në QKUK. MSH përmes një komunikate për media ka deklaruar se sulmet ndaj mantelbardhëve janë të papranueshme. “Pavarësisht rrethnave të cilat kanë çuar...
Vip26 Shtator 2020
Fjolla Morina ka bërë reagimin e parë që prej ‘zhurmës’ që u bë për arrestimin e saj. Ditë më parë, këngëtarja Fjolla Morina është arrestuar në pikën kufitare në Morinë, pasi në veturën e saj...
Lajme26 Shtator 2020
Komunat e Kosovës do të humbin 5.2 milionë euro, shkaku i vendimit të Ministrit të Pushtetit Lokal, Goran Rakiq, për shkëputjen e marrëveshjes tripalëshe në mes të kësaj ministrie, komunave dhe Helvetas Swiss Cooperation në...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.