×
Etiketë: parave
Lajme31 Gusht 2020
Pavarësisht pandemisë COVID-19, mërgata e Kosovës e ka thyer rekordin e dërgesave të parave në vendin tonë. Gjermania është shteti nga ku diaspora më së shumti dërgojnë para në Kosovë. Për tremujorin e parë të...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Pse në Gjermani u shënua një rritje rekord prej gati 50% i rasteve të pastrimit të parave dhe i transaksioneve të dyshimta. Zyra Federale kundër Pastrimit të Parave në Gjermani (FIU) ka marrë gjatë vitit...
Lajme11 Gusht 2020
Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri ka vizituar Fondin e Kursimeve Pensional të Kosovës me ç’rast ka dhënë detaje rreth 10% që do parashihet t’u ndahet qytetarëve të Republikës. Sipas tij, deri në tri javë do të shkojnë...
Lajme27 Korrik 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se është e pajustifikueshme që punëtorët kosovarë ende nuk i kanë marrë 170 eurot e premtuara nga Qeveria. Haradinaj ka thënë se me rishikimin e buxhetit ato para...
Lajme22 Korrik 2020
Sot Qeveria ka miratuar Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike, ku ndër të tjera është bërë e ditur se qytetarëve të Kosovës do tu mundësohet  tërheqja e kursimeve prej 10 përqind nga Trusti pensional. E pas këtij...
Ekonomi17 Korrik 2020
Pritet të kalojë një periudhë disa javore para se në Kuvendin e Kosovës të hidhet në votim Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike, i cili vetëm të mërkurën e kësaj jave ka dalë në konsultim publik. Në...
Opinione15 Qershor 2020
Shkruan: Fehmi Mehmeti, guvernator i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës Pandemia COVID 19 ka vënë gjithë botën para një sfide të paprecedent deri më tani. Shtetet e ndryshme tani duhet që të identifikojnë sfidat...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.