Gjuha:
×
Etiketë: pafajësinë
Lajme03 Korrik 2020
Familja e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, ka reaguar për ngritjen e aktakuzës të Prokurorisë së Specializuar ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe të parit të PDK-së, Kadri Veseli. Nga kjo familje kanë kujtuar disa fjalë...
Lajme24 Qershor 2020
Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës ndaj presidentit Hashim Thaçi, dhe liderit të PDK-së, Kadri Veseli nga Gjykata Speciale, raporton Front Online. Në një postim në Facebook,...
Lajme24 Qershor 2020
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, ka reaguar pas marrjes së lajmit për dorëzimin e akuzave ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe ish-kryetarit të Kuvendit Kadri Veseli. Meta tha se lufta e Ushtrisë Çlirimtare e Kosovës ndaj...
Lajme24 Qershor 2020
Zyra e Prokurorit të Specializuar ka ngritur aktakuzë ndaj presidentit Hashim Thaçi, si dhe ndaj liderit të PDK-së, Kadri Veseli. Ata janë akuzuar për 100 vrasje të paligjshme ndaj luftës së fundit në Kosovë, raporton...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.