×
Etiketë: operës
Lajme09 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, priti në takim Këshillit e ri Drejtues të Baletit Kombëtar të Kosovës, i cili është në përbërje të Leonora Rexhepi, Luljeta Ademi, Lejla Pula, Agim Selimi dhe...
Lajme03 Gusht 2020
Projekti shumëvjeçar për ndërtimin e Tetarit të Operës dhe Baletit “Ibrahim Rugova” u bë temë diskutimi në takimin që pati ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi me Ministren e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Vlora...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Nuk është e pazakontë që shfaqjet në shtëpinë e operës “Gran Teatre del Liceu” të Barcelonës të mbushen menjëherë, por kësaj radhe muzikantët përformuan të hënën për një audiencë të pazakontë. Sipas mediave të huaja,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.