×
Etiketë: obama
Lajme28 Shtator 2020
Emisari special për dialogun, Richard Grenell ka deklaruar sot se administrata e ish-presidentit Barack Obama ka injoruar çështjen Kosovë-Serbi. Duke folur për PSCP.tv, ish-ambasadori amerikan tha se deri te marrëveshja e 4 shtatorit erdhi pasi...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Ish-Zonja e Parë e SHBA, Michelle Obama ka folur hapur për jetën e saj private. Ajo ka pranuar se ka pasur momente ‘kur donte të hidhte burrin e saj Barack nga dritarja”, por shtoi se...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Në Amerikë po ashpërsohet retorika politike në prag të zgjedhjeve presidenciale, dhe ish-presidenti Barak Obama ka shprehur dyshimet e tij për aftësitë e presidentit Donald Trump. Ish-presidenti amerikan, Barak Obama, e ka krahasuar pasardhësin e...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Joe Biden, kandidati demokrat për zgjedhjet presidenciale të SHBA-ve, ka zgjedhur senatoren e Kalifornisë, Kamala Harris, si kandidate për nënpresidente. Harris 55-vjeçare u zgjodh senatore për herë të parë në vitin 2017 gjersa ka bërë...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama sot feston datëlindjen e 59-të. Një urim të veçantë ish-presidenti Obama e pranoi nga bashkëshortja e tij, Michelle. Bashkëshortja e tij e uroi me një foto...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Ish-presidenti amerikan Barack Obama akuzoi republikanët në pushtet për sulm ndaj demokracisë. Gjatë një fjalimi në funeralin e aktivistit të të drejtave civile John Lewis, Obama tha se administrata po sulmonte të drejtën e votës...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, të martën e ka bërë paraqitjen e tij të parë afër Joe Bidenit që nga përkrahja publike që ia ofroi në prill për garën për president. Obama i...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.