×
Etiketë: neuropsikiatri
Lajme19 Shtator 2020
Shumë shtete në botë janë duke u ballafaquar me pandeminë COVID-19. Virusi deri tani ua ka marrë jetën mbi 950 mijë qytetarëve në mbarë botën, ndërsa numri i të infektuarve ka kaluar shifrën mbi 30...
Lajme13 Gusht 2020
Neuropsikiatri Ferid Agani, ka thënë se pandemia e COVID-19 do të lë pasoja në shëndetin mendor të qytetarëve të Kosovës. “Qytetarët kanë funksionuar në rrethana të stresit kronik, stres nga infeksioni dhe vdekja dhe frika...
Lajme31 Korrik 2020
Doktori, Afrim Blyta, i doktoruar në fushën e neuropsikiatrisë ua ka shkruar një letër politikanëve të Kosovës, ku ka shprehur mllefin e tij për situatën në të cilën gjendet Kosova. Blyta thotë se situata në...
Lajme12 Korrik 2020
Mjeku neuropsikiatër Afrim Blyta u ka bërë thirrje qytetarëve që të kujdesen për shëndetin e tyre dhe të tjerëve duke mbajtur maskën dhe distancën fizike. Përmes një video-mesazhi, profesori i Fakultetit të Mjekësisë thotë se...
Front TV08 Korrik 2020
Ferid Agani i cili është me profesion neuropsikiatër, foli edhe për pasojat që ka pasur pandemia e Coronavirusit në shëndetin mendorë të qytetarëve. Ai tha se masa e izolimi social e cila është bërë për...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.