Gjuha:
×
Etiketë: ndryshimin
Lajme18 Shtator 2020
Partitë opozitare në vend janë shprehur më të gatshme që të shkojnë në zgjedhje të parakohshme, se sa t’i bashkohen LDK-së në qeverisje. As AAK-ja nuk e do LDK-në për të qeverisur, nëse kjo e...
Lajme02 Shtator 2020
Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nisma Socialdemokrate, Jakup Krasniqi eurodeputeti grek i “Demokracisë së Re”, Manolis Kefalogiannis, ka ngritur në Komisionin Europian çështjen e ndryshimit të teksteve në librat e gjeografisë dhe të historisë shqiptare....
Lajme01 Shtator 2020
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh kryetar i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, sërish mbron idenë e tij për  ndryshimin e kufijve në mes të Kosovës dhe Serbisë, edhe pse me këtë nuk pajtohet...
Vip01 Shtator 2020
Olta fotografoi trupin nga afër. Olta Gixhari më 21 gusht solli në jetë fëmijën e saj të parë, i cili është djalë dhe e pagëzoi Amar. Aktorja kohë pas kohe përmes disa postimeve në rrjete...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Mëngjesin e sotëm, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka nisur me pamje të qendrës shëndetësore të Kombinatit. Përmes një videoje është vënë në pah gjendja e kaluar e qendrës dhe ajo e tanishmja. Rama...
Lajme19 Gusht 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka pritur në takim ministrin e Infrastrukturës, Arban Abrashi, në të cilin u diskutua në veçanti për Ligjin e Automjeteve, i cili është në procedurë për plotësim-ndryshim. Në...
Lajme14 Gusht 2020
Sekretari i OVL-së së UÇK-së, Faton Klinaku, ka thënë se me dorëzimin e kërkesës së sotme në Kuvendin e Kosovës kërkojnë amandamentimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara. Ai tha se me plotësim-ndryshimin e ligjit...
Lajme14 Gusht 2020
Qeveria ka proceduar në Kuvendin e Republikës së Kosovës nismën legjislative për Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme në Republikën e Kosovës. Qeveria ka marrë opinionet e Ministrisë së Financave...
Lajme14 Gusht 2020
Organizata e Veteranëve të Luftës e ka dërguar edhe zyrtarisht kërkesën në Kuvendin e Kosovës për ndryshimin e Ligjit për Specialen. Bazë e kësaj kërkesë të OVL – UÇK-së është që Specialja të merret edhe...
Lajme14 Gusht 2020
Komisioni për Buxhet dhe Transfere, i kryesuar nga kryetari Hekuran Murati, është mbledhur sot për të shqyrtuar Projektligjin për parandalimin dhe luftimin e Pandemisë COVID-19 në territorin e Republikës së Kosovës dhe amendamenteve të propozuara...
Lajme14 Gusht 2020
Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK’së, përmes një komunikate për media kanë njoftuar se sot do të dorëzojnë në Kuvendin e Kosovës kërkesën për ndryshimin e ligjit për Gjykatën Speciale. “Organizata e Veteranëve të...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Ankesat e presidentit amerikan për larjen e flokëve bënë që qeveria të propozojë një lehtësim të standardeve të presionit të dushit. Administrata Trump propozoi ndryshime rregullore që do të lejonin që kokat e dushit të...
Lajme10 Gusht 2020
Trusti ka njoftuar se Kuvendi i Kosovës ende nuk ka diskutuar ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale të Kosovës. Për çka sipas një njoftimi ata thonë se janë në pritje të miratimit për ndryshimet ligjore...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.