×
Etiketë: ndryshimi
Lajme29 Shtator 2020
Komisioni për Legjislacion në mungesë të kuorumit për vendimmarrje nuk ka arritur të votojë draftin e parë të Kodit Civil, përkundër kërkesës së ministrit Selim Selimi se një gjë e tillë duhet të ndodhë dhe...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Në tre shtetet perëndimore të SHBA rifillojnë sot kërkimet për viktima mes rrënojave të shkaktuara nga zjarret masive, që gjatë disa javëve kanë djegur miliona hektarë. Zjarret e pakontrolluara në shtetet Oregon, Kaliforni dhe Uashington...
Lajme05 Shtator 2020
Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka folur për marrëveshjen e arritur të premten në Uashington, mes Kosovës dhe Serbisë për normalizimin ekonomik. Në një prononcim për Telegrafin, Haradinaj tha se...
Lajme05 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se nuk ka asnjë pikë në marrëveshjen e Uashingtonit, që e cenon integritetin territorial të vendit tonë, teksa shtoi se finalja e dialogut, do të jetë njohja reciproke...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Ndryshimet klimatike po u sjellin fermerëve evropianë humbje për shkak të thatësirës. Por temperaturat e larta mundësojnë edhe kultivimin e frutave ekzotike. Vera më të nxehta, stuhi të mëdha dhe periudha të zgjatura thatësire: fermerët...
Lajme23 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka falenderuar deputetët për miratimin e marrëveshjeve ndërkombëtare.Ai tha se këto marrëveshje ndihmojnë në zbatimin e programit për rimëkëmbje ekonomike. Ndërsa, siç duket sot nuk do të hyj në rend...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Kryetari i Alternativës në Maqedoni të Veriut, Afrim Gashi i ka bërë thirrje qytetarëve maqedonas të shfrytëzojnë të drejtën e votës së tyre, në favor të “Alternativës”, për të cilën ka thënë se do të...
Lajme10 Korrik 2020
Wolfgang Petritsch, ish-përfaqësues i Bashkimit Evropian në bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë gjatë vitit 1998-1999 thotë se ndryshimi i kufijve mes Kosovës dhe Serbisë që u mbështet nga ish-përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Frederica...
Lifestyle09 Korrik 2020
Trupi i gruas, ndonëse mund të përshkruhet gjerësisht si i butë dhe delikat, ndodh të durojë edhe dhimbjet e paimagjinueshme të lindjes. Por kjo nuk është e gjitha. Ka shumë gjëra që nuk i dimë...
Auto09 Korrik 2020
Disa entuziastë të makinave i kanë vendosur motorin e Audi RS3-shit gjeneratës së shtatë të serisë ‘Golf’ nga radhët e firmës Volkswagen për t’ia testuar ndryshimet në sjellje. Siç dëshmohet edhe në video, të ngarkuar...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.