×
Etiketë: ndodhi
Lajme25 Shtator 2020
Zyrtarë policor të EULEX-it paraditen e së premtes, bastisën zyrat e OVL-UÇK-së. Pas bastisjes, te zyrat e OVL-UÇK u mblodhën qytetarë për të kundërshtuar bastisjen që po bëhej aty, por më pas nga zyrat e...
Lajme25 Shtator 2020
Paradita e sotme nisi zhurmshëm në Organizatën e Veteranëve të Luftës së UÇK-së. Diku rreth orës 11:00 në zyrat e kësaj organizate hynë pa paralajmërim dhjetëra policë të armatosur e të maskuar të EULEX-it. Urdhëri...
Kronika22 Shtator 2020
Për shkak të mungesës së të akuzuarit I.K dhe mbrojtësit të tij, avokatit Ramiz Krasniqi, ka dështuar të mbahet gjykimi ndaj tij, M.Z e E.K, i paraparë për të martën, në Gjykatën Themelore në Prishtinë....
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Pas dramës së përgjakshme të pengjeve që kishte ndodhur në Cyrih në maj të vitit 2019, hetimet janë mbyllur. Sipas prokurorit publik dhe policisë kantonale, bëhej fjalë padyshim për një vepër që kishte ndodhur nüë...
Lajme17 Shtator 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Arben Gashi në fjalën e tij në seancën e Kuvendit ka thënë se kryeministri Hoti ka legjitimitet të plotë dhe në Marrëveshjen e Uashingtonit nuk ka ndodhur ndarja. “Hoti...
Lajme14 Shtator 2020
Më 11 mars 2020, kur OBSH-ja e shpalli pandeminë e COVID-19, Kosova e llogariste se në vitin 2020 rritja ekonomike e vendit do të shkonte në 5 për qind. Shteti sapo ishte bërë me Qeveri...
Lajme08 Shtator 2020
Një shpërthim ndodhi në orët e para të mëngjesit sot në rrugën C brenda një lokali. Për fat të mirë asnjë person nuk është lënduar si pasojë e këtij shpërthimi. Ende nuk dihet se si...
Diaspora08 Shtator 2020
olicia e Lucernit ka kryer të mërkurën një inspektim në një kantier ndërtimi në qytetin e Lucernit dhe një tjetër, në Entlebuch. Gjashtë persona janë arrestuar me këtë rast pasi që nuk kishin leje të...
Lajme08 Shtator 2020
Anëtari i VV-së, Glauk Konjufca, ka thënë se Kosova ka humbur nga marrëveshja e Uashingtonit, ndërsa Serbia vetëm fitoi. “Thika ishte lloj metafore për ndarje, ajo ndodhi. Ndodhi një lloj ndarje. Thikat nuk kanë brina....
Lajme05 Shtator 2020
Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshje për normalizim ekonomik në Shtëpinë e Bardhë. Në ceremoninë e nënshkrimit të kësaj marrëveshjeje mori pjesë kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Marrëveshja u...
Lajme29 Gusht 2020
Ambasada e Kosovës në Uashington, ka shpërndarë një fotografi duke kujtuar 30 vjetorin e mikpritjes së delegacionit amerikanë në Prishtinë. “30 vjet më parë, turmat përmbytën rrugët e Prishtinës për të mirëpritur delegacionin e kongresit...
Lajme22 Gusht 2020
Të shtëna armësh janë dëgjuar sot në lagjen Dardania në Prishtinë afer vila “Natyra”. Dy persona kanë gjuajtur me armë zjarri nga një motor. Policia e ka konfirmuar se një person është plagosur. E nga...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Kjo nuk është hera e parë që drejtuesit shtetërorë po ballafaqohen me dilemën nëse duhet të hapen shkollat ose jo gjatë periudhës së pandemive. Gjatë pandemisë së gripit së vitit 1918, edhe pse bota ishte...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.