Gjuha:
×
Etiketë: ndihmë
Lajme10 Shtator 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka pritur në një takim zëvendësministrin e Bujqësisë, Nehat Ramadani, drejtuesit e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinës, përfaqësuesit e Shoqatës së përpunuesve të qumështit dhe me përfaqësuesit e...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Lakmia, jo tradhëtia, ishte arsyeja pse Donald Trump kërkoi ndihmë nga Vladimir Putin përpara zgjedhjeve presidenciale të vitit 2016 në SHBA, shkruan ish-avokati i Trump, Michael Cohen në një libër të ri. Trump donte të...
Lajme06 Shtator 2020
Një njoftim u lëshua nga Gjykata Speciale një ditë më parë. Kjo e fundit të enjten miratoi rregulloren për ndihmë juridike për personat e dyshuar apo të akuzuar të cilët janë të varfër. Por barra...
Lajme06 Shtator 2020
Enver Bekolli nga Prishtina është zhdukur tash e shtatë ditë. Familjarët e 80-vjeçarit janë duke e kërkuar, por deri tash nuk kanë arritur ta gjejnë. Në kërkim të tij janë vënë edhe Policia e Kosovës...
Lajme01 Shtator 2020
Enver Bërkolli, 80 vjeçar, ka humbur. Familjarët e tij nuk po mund të kontaktojnë me të. Ai për herë të fundit është parë tek shkolla “Elena Gjika” në Prishtinë rreth orës 17:00. Familjarët e tij...
Lajme29 Gusht 2020
Pesëvjeçari nga Gjilani, Dion Gashi, vuan nga sëmundja e leukemisë Akute Lymphoblastic dhe ka nevojë urgjente për trajtim jashtë vendit. Shuma e nevojshme për trajtim në Turqi është 140 mijë euro. Ndërsa sipas familjarëve tani...
Lajme27 Gusht 2020
Në ceremoninë̈ e pranim-dorëzimit të oksigjeno koncentratorëve, donacion i OBSH-së për QKUK-në, ministri i Shëndetësisë̈ Armend Zemaj theksoi se po e pranojnë një donacionin e radhës, që për nga cilësia dhe sasia ndihmon shumë në...
Lajme27 Gusht 2020
Pesëvjeçari nga Gjilani, Dion Gashi, vuan nga sëmundja e leukemisë Akute Lymphoblastic dhe ka nevojë urgjente për trajtim jashtë vendit. Shuma e nevojshme për trajtim në Turqi është 140 mijë euro. Ndërsa sipas familjarëve tani...
Lajme27 Gusht 2020
Kryetari i Hanit të Elezit, Refki Suma ka thënë se mungesa e testimeve ka bërë që numri i të infektuarve me COVID-19 të jetë më i vogël. Suma tha se para një muaji qindra njerëz...
Lajme24 Gusht 2020
12 infermer/e që janë trajnuar nga Forca e Sigurisë së Kosovës gjatë ditës së sotme do t’i bashkohen stafit të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës. Ata do të bashkohen me stafin e QKUK-së në mënyrë...
Ekonomi23 Gusht 2020
Agjencia e Statistikave të Kosovës së fundmi ka publikuar statistikat e Mirqeniës Sociale. Nga këto statistika, vërehet se nga muaji prill deri në qershor, ka rënë numri i familjeve që përfitojnë nga skema e ndihmës...
Lajme22 Gusht 2020
Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë ka kërkuar ndihmë nga qytetarët për lokalizimin dhe arrestimin e personit të kërkuar EGZON (Kamer) BACAJ i lindur më 10.02.1990  në Prishtinё. I pandehuri është i kërkuar për veprёn penale “Kultivim...
Lajme22 Gusht 2020
13-vjeçarja nga Dobërlluka e Vushtrrisë, Rinesa Maliqi, vuan nga sëmundja Anemi Aplastike. Për shërimin e saj nevoiten rreth 140 mijë euro, shumë kjo që është e papërballueshme për familjen. Andaj, familja Maliqi ju bënë thirrje...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.