×
Etiketë: mungesë
Lajme20 Shtator 2020
Kjo klinikë, tashmë një kohë është ballafaquar edhe me mungesë të infermierëve. Gojnovci ka deklaruar se si klinikë gjithmonë kanë bërë kërkesë për rekrutimin e infermierëve. Sipas tij, në infermiere kujdeset për pesë apo gjashtë...
Lajme16 Shtator 2020
Nënkryetari i PDK-së Memli Krasniqi ka komentuar marrëveshjen e Uashingtonit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ai ka thënë se ka shqetësime për dakordimin e palës kosovare për fizibilitetin e liqenit të Ujmanit si resurs i madh...
Lajme15 Shtator 2020
Praktika e mostransparencës lidhur me negociatat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në kuadër të dialogut në Bruksel, po vazhdon edhe në fazën e tanishme, kur palët tashmë kanë theksuar se për disa tema kanë harmonizuar qëndrimet,...
Lajme29 Gusht 2020
Qytetarët e një pjese të Veterrnikut, rruga nga Gjilani po ankohen se që një javë nuk kanë ujë. Një banor është ankuar se vetëm pas orës 22:001 orë kanë pasur ujë, e më pas vazhdojnë...
Lajme09 Gusht 2020
Ish-kryeministri Kurti, që së fundmi është pasivizuar, u rikthy sot me një shkrim në Facebook, duke kritikuar prindërit dhe fëmijët që nuk po lexojnë. Kurti ka shkruar se po mungon kultura dhe shprehia e leximit...
Lajme07 Gusht 2020
Në mungesë të kuorumit ka dështuar mbledhja e Komisionit hetimor për menaxhimin e pandemisë nga ana e Qeverisë ku pritej të shqyrtohej plani operativ i punës. Kryesuesja e Komisionit, Mimoza Kusari-Lila tha se për shkak...
Lajme03 Gusht 2020
Drejtori i Shoqatës së Sigurimeve të Kosovës, Sami Mazreku, në një intervistë për Front Online ka thënë që gjobat që shqiptohen nga Policia e Kosovës për veturat e paregjistruara, nuk kanë efekt. “Sipas të dhënave...
Lajme31 Korrik 2020
Infermierja Ariana (emri i vërtetë i së cilës është i njohur për redaksinë) kujdeset për reth 30 pacientë me COVID-19, sëmundjen që e shkkaton koronavirusi, në Klinikën e Pulmologjisë në Prishtinë. Pacientët janë në oksigjenoterapi....
Lajme27 Korrik 2020
Në mungesë të kuorumit, dështon edhe një hap për rishikimin e buxhetit Në mungesë të kuorumit në mbledhjen e Komisionit për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim nuk është shqyrtuar Projektligjin për plotësimin...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Qytetarëve të Koresë së Veriut u është rekomanduar nga autoritetet që të hanë breshka, pasi vendi po kalon një krizë për shkak të koronavirusit. Mbyllja edhe më shumë e kufijve nga pandemia ka shtuar varfërinë...
Lajme21 Korrik 2020
Përballja me pandeminë Covid-19 ka ndikuar negativisht në shumë sektorë. E komunat janë ato që po ballafaqohen drejtpërsëdrejti me problemet që hasin qytetarët. Drejtori Ekzekutiv i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, në një...
Lajme10 Korrik 2020
Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook ka thënë se një numër i deputetëve në Kuvendin e Kosovës kanë mungesë edukate. E në atë grup, Gjini, nuk përjashtoi...
Lajme09 Korrik 2020
Asociacioni i Komunave të Kosovës (AKK) publikoi studimin mbi “Nevojat emergjente dhe ndikimin socio-ekonomik të COVID-19 në pushtetin lokal në Kosovë”, ndërsa një ndër gjetjet është se buxheti i kufizuar dhe mungesa e masave mbrojtëse...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.