×
Etiketë: muajin
Lajme01 Tetor 2020
“Sot nis muaji tetor. i cili në të gjithë botën njihet si muaji i ndërgjegjësimit për rëndësinë e shëndetit të gjirit dhe për zbulimin e hershëm të kancerit të gjirit te gratë dhe vajzat”, kështu...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Banorët e një fshati në Rumani rizgjodhën të njëjtin kryetar në zgjedhjet lokale, edhe pse ai vdiq dy javë më parë nga coronavirusi. Qytetarët besojnë se bëri punë të mirë dhe se e meritonte një...
Lajme23 Shtator 2020
Të dhënat nga tregtia e jashtme e mallrave në Kosovë tregojnë për një deficit tregtar më të ulët për 18.2% në gusht 2020 krahasuar me periudhën e njëjtë 2019, përkatësisht në vlerë 228.9 milionë euro...
Vip01 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlroa Dumoshi, ka dërguar një mesazh urimi me rastin e Muajit të Rinisë. Në urimin e saj, Dumoshi thotë se “si ministre e Kulturës, Rinisë dhe Sportit prej marrjes...
Lajme01 Shtator 2020
Më shumë se gjysma e 525 vdekjeve si pasojë e koronavirusit në Kosovë janë regjistruar në muajin e gjashtë të përballjes me pandeminë. Vetëm në 31 ditët e muajit gusht 298 persona humbën betejën me...
Lajme31 Gusht 2020
Më shumë se gjysma e 525 vdekjeve si pasojë e koronavirusit në Kosovë janë regjistruar në muajin e gjashtë të përballjes me pandeminë. Vetëm në 31 ditët e muajit gusht 298 persona humbën betejën me...
Lajme18 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, sot është takuar me kryesinë e SBASHK-ut dega në Suharekë, për të biseduar për fillimin e procesit mësimor në muajin shtator. “Ne jemi të mendimit që procesi mësimor...
Lajme15 Gusht 2020
Kryetari i AKR’së, Behgjet Pacolli ka shkruar për 8 vjetorin e vdekjes, Arbën Xhaferi. Ai ka thënë se gjurmët e aktivitetit të Arbën Xhaferi shtriheshin kudo në shqiptari dhe se ishte në gjitha ngjarjet e...
Opinione04 Gusht 2020
Shkruajnë: Aida Çerkez-Bosnjë dhe Hercegovinë, Lavdim Hamidi-Kosovë, Natasha Bogovic-Serbi   Kriza e shkaktuar nga pandemia e COVID-19 ka nxjerrë në sipërfaqe dhe ka theksuar të gjitha dobësitë në Ballkanin Perëndimor. Jo toleranca e ndërsjellë shpesh...
Ekonomi16 Korrik 2020
Korporata Energjetike e Kosovës (KEK), përmes një komunikate për media njofton se, edhe përkundër situatës së rënduar në gjithë vendin të krijuar si pasojë e pandemisë COVID-19, me angazhimin maksimal të menaxhmentit dhe punëtorëve TC...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.