Gjuha:
×
Etiketë: mpj
Lajme01 Tetor 2020
Dje Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ia ka ndaluar hyrjen në Kosovë, ministrit të Arsimit të Serbisë, Mlladen Sarcevic, derisa nga zyra e kryeministrit Hoti kanë thënë se ende janë duke shqyrtuar nëse...
Lajme03 Shtator 2020
Kosova ka kaluar nëpër periudhën më të errët sa i përket njohjeve ndërkombëtare që prej shpalljes së pavarësisë. Në muajin që shkoi janë bërë dy vjet e gjysmë prej kur Republika e Kosovës ka pranuar...
Lajme08 Gusht 2020
Deputeti i LDK-së, Faton Bislimi, ka thënë se hyrja e xhandarëve serbë në territorin e Kosovës është veprim që duhet dënuar ndërkombëtarisht. “Futja e pjesëtarëve të uniformuar e armatosur të një vendi fqinj në territorin...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Deri më tani nuk është marrë asnjë informacion për qytetarë të prekur të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Liban, kumtoi sot Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ). “Lidhur me shpërthimin e djeshëm në Bejrut,...
Lajme04 Gusht 2020
Oda e Afarizmit të Kosovës (OAK) shpreh shqetësimet e saj për mos reagimet dhe ndërmarrjen e veprimeve konkrete nga ana e Ministrisë së Punëve të Jashtme lidhur me zgjidhjen e çështjeve që janë në kompetencë...
Lajme29 Korrik 2020
Politikani finlandez, Kai Sauer, i cili është edhe nën-sekretar shteti për çështje të punëve të jashtme dhe politikave të Sigurisë në kuadër të Ministrisë së Punëve të Jashtme, ka reaguar ndaj një grafike të realizuar...
Lajme02 Korrik 2020
Nga Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës thonë se me arritjen e sezonës verore, shumë bashkatdhetarë dhe qytetarë të Kosovës do të vizitojnë familjarët e tyre, një pjesë e të cilëve për rrugë tranzitore...
Lajme27 Qershor 2020
Nga Ministria e Punëve të Jashtme të Gjermanisë thonë se përkrahin Republikën e Kosovës në rrugën drejt liberalizimit të vizave. Në një përgjigje për Express nga zyra për media e ministrisë që drejtohet nga Heiko...
Lajme26 Qershor 2020
Qeveria federale e kancelares gjermane, Angela Merkel, mbështet plotësisht punën e Dhomave të Specializuara dhe thonë se një gjë të tillë e presin edhe nga Kosova. Ky është qëndrimi gjerman pas publikimit të lajmit se...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.