×
Etiketë: moshuarit
Front TV28 Gusht 2020
Virusi i preku pothuajse të gjithë. Nuk njohu moshë. Por, një kategori e shoqërisë, ajo e të moshuarve, e pati më të vështirë përballimin me të. Kështu thanë ekspertët shëndetësorë. E, këto deklarata të tyre...
Lajme04 Gusht 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, përmes një postimi në Facebook i ka bërë apel të moshuarve të qëndrojnë në shtëpi. “Të nderuar familjarë të të moshuarve, ju lutemi kujdesuni për më të dashurit tuaj të...
Lajme07 Korrik 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka apeluar sërish te qytetarët që të mbajnë distancën fizike dhe maskat, si dhe të lajnë duart me kujdes disa herë në ditë nga 20-30 sekonda. Përmes një postimi në...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka falënderuar të moshuarit në Gjermani për stoicizmin e treguar gjatë pandemisë së koronavirusit. “Unë e di se jeta e përditshme, e cila shpesh është e vështirë, sidoqoftë, është bërë edhe...
Kronika26 Qershor 2020
Pas një hetimi të gjatë Policia e Kosovës dje ka arritur të arrestojë dy persona të cilët kishin mashtruar njerëz kryesisht të moshuar. Ata i kanë mashtruar të moshuarit dhe u kanë marrë qindra euro,...
Ekonomi15 Qershor 2020
Në ditën botërore për Parandalimin e Abuzimit me të Moshuarit, ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica ka vizituar Shtëpinë e të Moshuarve në Prishtinë. Nga kjo qendër ku qëndrojnë rreth 70 të moshuar,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.