×
Etiketë: mjaftueshëm
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Deri në muajin prill do të ketë mjaftueshëm vaksina për të gjithë qytetarët amerikanë, deklaroi presidenti amerikan Donald Trump në një konferencë për shtyp. ”Deri në fund të vitit do të kemi 100 milionë doza,...
Lajme18 Korrik 2020
Kryetari i komunës së Ferizajit, Agim Aliu, ka thënë se, QKMF dhe Spitali i Ferizajt kanë mjaftueshëm shtretër për secilin rast të dyshuar me COVID-19. Aliu bëri të ditur se sot ka marrë vendim që...
Lifestyle15 Korrik 2020
Secili prej nesh ka nevojë për dhjetëra vitamina dhe minerale, për të arritur shëndetin optimal. Por, si mund të mësoni nëse po konsumoni mjaftueshëm? Marrja e vitaminave dhe mineraleve mund të jetë një çështje sfiduese,...
Lajme14 Korrik 2020
Kryetari i Odës së Farmacistëve, Arianit Jakupi, tregon se është tejkaluar kriza në gjetjen e maskave. Janë të detyruar ti vendosin masat mbrojtëse. Madje vendosja e maskave është bërë përditshmëri e secilit që del jashtë...
Lajme26 Qershor 2020
Kryetari i Këshillit të Prindërve të Kosovës, Ymret Reshiti nuk është shumë i kënaqur me procesin mësimorë nga distanca. Reshiti në emisionin “#Hashtag” në RTV Dukagjini thotë se Kosova ishte e papërgatitur për mësim online...
Lajme22 Qershor 2020
I pari i spitaleve të Kosovës thotë se me kapacitetet aktuale situata me coronavirusin është nën kontrollë. Drejtori i SHSKUK Basri Sejdiu ka thënë për RTV Dukagjinin se mbushja e kapaciteteve në Klinikën Infektive i...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.