×
Etiketë: mitrovica
Lajme29 Shtator 2020
Ditën e hënë në Kliniken e Gjinekologjisë në Prishtinë ka lindur një foshnjë nga nëna 14-vjeçare. Sipas raportimit në disa media në vendin tonë, 14-vjeçarja me inicialet M.M është e lindur në Shqipëri ndërsa është...
Kronika25 Shtator 2020
Lejan Hasani nga Mitrovica, ka lindur parakohe (në javën e 33-të) në Kliniken Obstetrike- Gjinekoligjike në QKUK, më 1 shtator të këtij viti dhe që në ditët e para të jetës së tij i është...
Kronika16 Shtator 2020
Leandra Selimi, ka nevojë që urgjent të dërgohet për shërim jashtë vendit. Katërvjeçarja vuan nga një sëmundje, diagnoza e quajtur ATROFI SPINALE MUSKULARE, sëmundje e patrajtueshme në Kosovë. Shuma që nevojitet për trajtimin e saj...
Lajme13 Shtator 2020
Leandra Selimi, ka nevojë që urgjent të dërgohet për shërim jashtë vendit. 4-vjeçarja vuan nga një sëmundje, diagnoza e quajtur ATROFI SPINALE MUSKULARE, sëmundje e patrajtueshme në Kosovë. Shuma që nevojitet për trajtimin e saj...
Kronika10 Shtator 2020
Kërkon ndihmën e shoqërisë 9-vjeçari nga Mitrovica, Riad Aruqi, i cili është diagnostikuar me Thrombosis iliofemoralis bill. Thrombosis vena cava inferior. Haemathuria. Trombocitopenia. Anemia secondaria. Pielonephritits lat.sin. Haemathoma perisplenica. St post appendectomiam ad XXI. Sëmundje...
Lajme08 Shtator 2020
Në qytetin e Mitrovicës janë licencuar tre laboratorë privat, “Damed”, “Fati” dhe “Hipokrati” (ky i fundit akoma nuk ka filluar punën), të cilat bëjnë vetëm teste serologjike për COVID-19, e që bëhen përmes mostrave të...
Kronika31 Gusht 2020
Policia në Mitrovicë ka arrestuar një person i cili kishte ngacmuar seksualisht një grua Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së dielës në Mitrovicë, njofton policia në raportin 24 orësh. “Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar,...
Lajme30 Gusht 2020
Hoxhë Fatmir Latifaj nga Mitrovica, i njohur për pajtimet që kryen njerëzve anë e kënd Kosovës, ka kryer sot pajtimin e radhës. Sot, në ditën e Ashures, ditë e veçantë në kalendarin Islam, hoxha nga...
Lajme29 Gusht 2020
Është i njohur për pajtimet e njerëzve në gjithë Kosovën. E hoxha Fatmir Latifaj nga Mitrovica një të radhës e kreu sot në ditën e Ashures, ditë kjo e veçantë në kalendarin Islam. Ai arriti...
Lajme28 Gusht 2020
Pesë rrahje masive brenda pak ditëve i kanë hapur rrugë një tjetër qërimi të hesapeve në Mitrovicë të Veriut. Mediat lokale në veri shkruajnë se të enjten mbrëma, para një kafiterie janë gjetur 15 gëzhoja....
Kronika28 Gusht 2020
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Mitrovicë, ku një vajzë e re e ka raportuar në Policinë e Kosovës babanë e saj për ngacmim seksual. Sipas një burimi të Reporteri.net, ngacmimi ka filluar që...
Lajme25 Gusht 2020
Leandra Selimi, ka nevojë që urgjent të dërgohet për shërim jashtë vendit. 4-vjeçarja vuan nga një sëmundje, diagnoza e quajtur ATROFI SPINALE MUSKULARE, sëmundje e cila nuk trajtohet në Kosovë. Shuma që nevojitet për trajtimin...
Kronika23 Gusht 2020
Edhe një person tjetër nga rajoni i Mitrovicës ka ndërruar jetë gjatë mëngjesit të sotëm si pasojë e infektimit me Covid-19. Viktima ishte i moshës 83-vjecare si dhe po trajtohej në spitalin e Vushtrrisë, raporton...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.