Gjuha:
×
Etiketë: mblidhen
Lajme28 Shtator 2020
Komisioni për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë, komisioni Hetimor Parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë, komisioni Parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë së...
Lajme23 Shtator 2020
Në Kuvendin e Kosovës sot do të mblidhen 5 komisione parlamentare. Komisioni për Buxhet dhe Transfere, komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Perona të Pagjetur...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Austria ka vendosur që ta kufizojë në dhjetë numrin më të madh të personave që mund të mblidhen në një hapësirë të mbyllur. Lajmin e bëri të ditur kancelari austriak, Sebastian Kurz. Vendimi për këtë...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Njëzet e pesë persona janë dërguar në spital me helmim nga monoksidi i karbonit pasi morën pjesë në një festë të paligjshëm në një bunker të kryeqytetit norvegjez, Oslo. Pesë prej tyre janë në gjendje...
Lajme29 Gusht 2020
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri, është takuar me dy ministrat nga partia e tij pak ditë para takimit të Kosovës me Serbinë në Washington. Në bisedën me ministren e Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla dhe ministrin e...
Lajme29 Gusht 2020
Anëtarët e Kabinetit Qeveritar nga AAK janë mbledhur para nisjes për në Uashington për takimin e 4 shtatorit me Serbinë. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri ka publikuar një fotografi nga takimi që është mbajtur sonte,...
Lajme22 Gusht 2020
Punimet për rrugën Deçan-Plavë gjatë kësaj jave kanë përplasur autoritetet qendrore në Prishtinë dhe ato lokale në Deçan. Ndërsa kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti kërkonte që të pezulloheshin punimet në zonën e mbrojtur në afërsi...
Lajme12 Gusht 2020
Në Kuvendin e Kosovës do të mbahen tri komisione parlamentare. Me të nisur në ora 10:00, do të mbahet komisioni Hetimor Parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë, ku në rend dite ka miratimin...
Lajme11 Gusht 2020
Në Kuvendin e Kosovës, sot do të mblidhen katër komisione parlamentare. Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike që në rend dite ka shqyrtimin e Raportit të Auditimit për Ministrinë e Diasporë, Investimeve Strategjike, për vitin...
Bota/Rajoni09 Gusht 2020
Vetëm 5 ditë pas shpërthimit të tmerrshëm në Bejrut që i mori jetën të paktën 158 personave dhe plagosi mbi 5 mijë të tjerë, këtë të diele do të zhvillohet një samit për t’i ardhur...
Lajme07 Gusht 2020
Vendimi i Qeverisë për ndalimin e tubimeve, përfshirë këtu edhe ahengjet familjare private, nuk i ka ndaluar disa persona në fshatin Xërxë të Rahoovecit të organizojnë dasmë. Sinjalizuesit e Gazetës Sinjali kanë bërë të ditur...
Lajme04 Gusht 2020
Në Kuvendin e Kosovës sot do të mbahen dy komisione parlamentare. Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregullore e Kuvendit dhe Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsionit që do të nis në ora 09:00 si dhe do...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.