×
Etiketë: mbetur
Lajme21 Shtator 2020
Është realizuar me sukses një operacion i kërkim-shpëtimit malor në fshatin Drelaj të Rugovës së Pejës. Njësia e Kërkim-Shpëtimit e Gardës Kombëtare të FSK-së, ka arritur që herët në mëngjes t’i shpëtojë katër qytetarë, të...
Kronika24 Gusht 2020
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, para takimit me partnerët e kolaicionit dhe kryeministrin Hoti që do të mbahet pasditen e sotme, deklaroi për se nuk ka disponim nga shumica për zgjedhje, pavarësisht se asaj nuk...
Lajme19 Korrik 2020
Zëvendëskryeministri në Qeverinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka kujtuar faktin se janë bërë 2 vite që kur Komisioni Evropian konfirmoi se Kosova ka përmbushur të gjitha obligimet sa i përket liberalizimit të vizave. Sipas tij,...
Lajme12 Korrik 2020
Që nga fundjava qytetarëve të Kosovës të cilët gjenden në Stamboll u është ndaluar fluturimi me aeroplan për në Maqedoni pa pasur një dokument që kanë bërë testin për COVID-19. Në mesin e qytetarëve ka...
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Gjermania do t’i vendosë kufizime fuqisë punëtore nga Ballkani, pasi që numri i të pa punëve në këtë vend ka shënuar rritje si pasojë e pandemisë COVID-19. Zëdhënësi i koalicionit CDU/CSU për Politika të Brendshme...
Lajme19 Qershor 2020
Një çift britanik të cilët ishin nisur me biçikleta nga Austria për në Mongoli, kishin mbetur në Prizren tash e tre muaj për shkak të pandemisë COVID-19, por çifti nga sot do të vazhdojë me...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.