×
Etiketë: mbajtën
Kronika27 Shtator 2020
Një nga rastet e dhunimit që kishte ndodhur në Drenas e ku të përfshirë kishin qenë një mësimdhënës e një polic, nuk po trajtohet me seriozitetin e duhur. Madje për një vit janë mbajtur vetëm...
Vip08 Shtator 2020
Çifti i njohur dhe disa prej të afërmve dhe anëtarëve të stafit të tyre raportohet të kenë luftuar me virusin korona në fillim të këtij viti. Victoria dhe David Beckham u infektuan me Covid-19 në...
Lajme23 Gusht 2020
Veterani i arsimit Haxhi Ferizaj, bashkë me djemtë Agronin i rënë më 1984 dhe Skënderin më 1999, u përjetësuan në bronz në vendlindjen e tyre në Kodrali. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i...
Lajme10 Korrik 2020
Seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës ka nisur me një minutë heshtje në shenjë nderimi për të gjitha viktimat e masakrës së Srebrenicës, raporton Gazeta Express. Megjithatë, derisa deputetët po mbanin një minutë heshtje,...
Lajme10 Korrik 2020
Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së (OVL e UÇK-së) bashkë me Shoqatën e ish të Burgosurve Politik të Kosovës dje kanë organizuar protesta në qytete të Kosovës me moton “Në mbrojtje të Luftës Çlirimtare”....
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Ngjarja e ndodhur në Kombinat, ku nënë e bijë kishin vendosur që të sakrifikonin veten për t’u “ringjallur” sërish ka shokuar vendin. Zhaneta dhe Blerta Josifi vendosën që të qëndronin pa ngrënë në mënyrë që...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.