Gjuha:
×
Etiketë: mashtruar
Lajme31 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë ia ka pezulluar licencën Laboratorit privat, “UBT” për kryerjen e testimeve me metodën PCR, për të dyshuarit me Covid-19. Këtë vendim, MSh e ka marrë pasi Inspektorati Shëndetësor ka gjetur se ky...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Gjykata Penale e Kantonit Schwyz ka dënuar një kosovar për përvetësim të padrejtë të fondeve sociale. I akuzuari ka jetuar për 22 vjet në Zvicër. I martuar me një bashkatdhetare, me të cilën kanë së...
Bota/Rajoni08 Korrik 2020
Një operacion i orëve të fundit të Policisë së Shqipërisë, ka vënë në pranga nëntë persona, mes tyre edhe dy vajza. Me akuzën e mashtrimit kibernetik, grupi ka përvetësuar plot 38 mijë euro. Mësohet se...
Lajme03 Korrik 2020
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani është parë dje në një paraqitje para Kuvendit të Kosovës së bashku me kreun e LVV’së, Albin Kurtin, dhe disa anëtarë tjerë të Lëvizjes Vetëvendosje. E shoqëruar nga ish’kryeministri i Kosovës e...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Noha, një inxhiniere nga Egjipti, duhet të ndihej me fat pasi fitoi llotarinë amerikane të vizave që zgjedh rastësisht njerëz nga një grup prej më shumë se 14 milionë aplikantësh, për 55,000 karta jeshile që...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Policia kantonale e Cyrihut, në bashkëpunim të ngushtë me prokurorin publik të qarkut Limmattal / Albis, ka realizuar një hetim mbi mashtrimin për kreditë Covid kundër pesë personave, shkruan polizeinews.ch. Këta dyshohet se kanë marrë...
Lajme16 Qershor 2020
Ministria e Financave dhe Transfereve ka njoftuar qytetarët të cilët kanë pranuar sot në e-mail, përmes të cilit janë njoftuar me gjoja përfitimin nga Pakoja Emergjente, se ky mesazh është mashtrim. Sipas ministrisë, ky e-mail...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.