Gjuha:
×
Etiketë: mandatit
Lajme01 Tetor 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim Avokatin e Popullit,  Naim Qelaj. Me këtë rast, Kryetarja Osmani e uroi Qelajn për detyrën e re, duke i dëshiruar sukses në punë....
Lajme29 Shtator 2020
Pa deputetin Arifi, ekzekutivi ka mbetur pa votën që i duhet për të kaluar ligje. Kështu ka deklaruar për Front Online, Eugen Cakolli nga KDI-ja. Ai tha se Arifi edhe pse është paraqitur për vuajtje...
Lajme26 Shtator 2020
Zyra e Prokurorit të Specializuar ka dhënë sqarime rreth arrestimit të nënkryetarit të OVL-UÇK-së, Nasim Haradinajt. Thotë se arrestimi u krye se ka fletarrest ndaj Haradinajt dhe se policia e Eulex-it veproi sipas mandatit të...
Lajme07 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se pasi ka hyrë në fuqi ligji i ri për zyrtarët publikë, ka vendosur që të mos ketë më vazhdime automatike të mandatit për asnjë zyrtar të lartë...
Lajme25 Korrik 2020
"Padrejtësi të shekullit, e gjykatë një etnike", kështu e quan Gjykatën Speciale, ish-luftëtari i UÇK-së Smajl Latifi. Sipas tij, kjo e fundit nuk do të duhej fare të themelohej, madje kërkon që dhomat e specializuara...
Lajme12 Korrik 2020
Shefi i EULEX në Kosovë, Lars-Gunnar Wigemark, ka mirëpritur vazhdimin e mandatit të këtij misioni. “Mirëpres shkëmbimin e letrave në mes të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe Shefit të Diplomacisë Evropiane, Josep Borrell përmes...
Lajme11 Korrik 2020
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është pajtuar për zgjatje teknike njëvjeçare të mandatit të misionit të EULEX-it me një letërkëmbim me Përfaqësuesin e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri të BE-së, Josep...
Lajme07 Korrik 2020
Deputetja e AAK-së që është edhe kryetare e Komisionit për Shëndetësi në Kuvendin e Kosovës, Albena Reshitaj thotë se kjo parti ka qenë konstruktive në kohë të pandemisë. Reshitaj në “Debat Plus” me Ermal Pandurin...
Lajme26 Qershor 2020
Misioni i Bashkimit Evropian për Sundim të Ligjit – EULEX, dëshiron të vazhdoj punën në Kosovë. Megjithatë, që nga 14 qershori këtij misionit i ka skaduar mandati për të vepruar në Kosovë, sipas një vendimi...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.