×
Etiketë: mandat
Lajme25 Shtator 2020
Pas 8 orësh ka përfunduar bastisja e zyrave të OVL UÇK-së nga Eulex-i. Sekretari i kësaj organizate Faton Klinaku tha se zyrtarët e Eulex-it kanë marrë vetëm disa shtëpiza, ndërsa tha se në dokumentet që...
Lajme20 Shtator 2020
Presidenti Thaçi vazhdon t’i sfidojë vendimet e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, duke refuzuar tërheqjen e diplomatëve që u ka skaduar mandati dhe kanë probleme me ligjin. Në fillim të shtatorit, presidenti në...
Lajme25 Gusht 2020
Gjykata Speciale së fundi ka ftuar edhe deputetin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Haxhi Shala. Por pas kësaj ftese që mori Shala, deklaroi se Gjykatës Speciale duhet t’i jepet mandate shtesë për hetimin e...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Udhëheqësi i Kuvendit Talat Xhaferi pritet që sot të konvokojë vazhdimin e seancës konstituive në të cilën duhet të zgjidhet kryetar i shtëpisë ligjdhënëse. Sipas marrëveshjes mes LSDM-së dhe BDI-së për koalicionin qeveritar dhe për...
Lajme21 Korrik 2020
Koordinatori për dialogun me Serbinë, të cilin e ka emëruar Qeveria e Kosovës të martën, nuk mund të jetë i efektshëm pa një legjitimitet nga i gjithë spektrit politik në vend dhe për më shumë,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.