×
Etiketë: malishevës
Lajme25 Shtator 2020
Task Forca për arsim në Komunën e Malishevës, sot e ka mbajtur takimin e rregullt të punës, ku është shqyrtuar zhvillimi i procesit mësimor. Në këtë mbledhje është paralajmëruar se mësimi në shkollat e Komunës...
Lajme05 Shtator 2020
Në kuadër të realizimit të projekteve të planifikuara dhe të investimeve kapitale, sot në fshatin Kijevë, ka filluar ndërtimi i fushave të sportit për shkollën fillore, si dhe për shkollën e mesme profesionale, bëhet e...
Lajme29 Gusht 2020
Sot në fshatin Vërmicë të komunës së Malishevës ka filluar hapja e një rruge që lidh varrezat me rrugën kryesore. Të pranishëm në hapje të kësaj rruge ishin i pari i komunës së Malishevës, Ragip...
Lajme28 Gusht 2020
Edhe në fshat Bubavec të Komunës së Malishevës, sot janë asfaltuar dy rrugë të reja. Asfaltimi i këtyre rrugëve është pjesë e investimeve të komunës në infrastrukturën rrugore dhe pjesë e realizmit të planifikimeve në...
Lajme27 Gusht 2020
Në kuadër të realizimit të investimeve kapitale dhe rregullimit të infrastrukturës rrugore në vendbanimet e Komunës së Malishevës, sot ka filluar dhe po asfaltohen nëntë rrugë në fshatrat Mleqan dhe Drenoc. Asfaltimin e këtyre rrugëve...
Lajme22 Gusht 2020
Komuna e Malishevës ka treguar për vendin ku u gjet voglushi 2-vjeçar, Tian Krasniqi. Kjo komunë ka thënë Tiani është gjetur jo larg shtëpisë në gjendje të mirë shëndetësore. Ai është dërguar për kontrollë dhe...
Lajme22 Gusht 2020
Nënkryetari i Komunës së Malishevës, Hajdin Basha, ka folur për gjendjen shëndetësore të dyvjeçarit, Tian Krasniqit, i cili është gjetur pak më parë për shkak se kishte humbur dje rreth orës 19:00. Basha ka thënë...
Lajme22 Gusht 2020
Tian Krasniqi, vogëlushi 2-vjeçar nga Tërpeza e Malishevës, që u raportua i humbur është gjetur nga ekipet e kërkimit. LEXO EDHE: Gjendet shëndosh e mirë 2-vjeçari nga Tërpeza e Malishevës Këtë e bëri të ditur...
Lajme22 Gusht 2020
Tian Krasniqi, 2-vjeçari nga Malisheva që u raportua i humbur, është gjetur shëndosh e mirë. Këtë e ka bërë të ditur ish-ushtari i UÇK-së,  Ridvan Tahiri, që ishte i angazhuar në aksionin për gjetjen e...
Ekonomi22 Gusht 2020
Ka filluar asfaltimi i 1200 metrave rrugë brenda fshatit Llapçevë të komunës së Malishevës, si dhe rregullimi i ndriçimit publik. Drejtori i Urbanizmit, Ahmet Morina, ka thënë se, “me këto investime po përmbushen nevojat e...
Lajme18 Gusht 2020
Në kuadër të përkrahjes dhe subvencionimit në fushën e bujqësisë, Komuna e Malishevës sot ka shpërndarë 42 motokultivatorë për bujqit, të cilët kanë aplikuar për përkrahje me mekanizëm bujqësorë, përkatësisht motokultivatorë. Në fillimin e shpërndarjes...
Lajme25 Korrik 2020
Qendra e Mjekësisë Familjare në Kijevë të Malishevës është mbyllur sot përkohësisht për shkak se disa punëtorë shëndetësorë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Këtë e ka bërë të ditur Komuna e Malishevës përmes një njoftimi...
Lajme12 Korrik 2020
Ministria e Tregtisë dhe Industrisë synon ta ri-kthej vendimin e shfuqizuar nga Qeveria Kurti për zonën ekonomike në Malishevë, derisa ka në plan që sivjet t’i nisë punimet në zonën ekonomike amerikane në Gjakovë. Ministri...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.