×
Etiketë: mali
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Mal të Zi ka vendosur të përdorë flamurin kombëtar shqiptar si simbolin e tyre në Mal të Zi. Qeveria malazeze dha pëlqimin e saj rreth përdorimit të flamujve, himneve dhe...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Kreu i koalicionit “Bardh e Zi”, Dritan Abazoviq, tha se URA është koalicioni i vetëm i qeverisë së re që ka mbrojtur hapur anëtarësimin e Malit të Zi në NATO dhe politika e së cilës...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Laboratorët e Institutit të Shëndetit Publik (ISHP) të Malit të Zi kanë përfunduar analizën PCR të 664 mostrave për coronavirus në 24 orët e fundit dhe regjistruan 230 raste të reja pozitive të infeksionit, tha...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Aksioni i Bashkuar për Reforma në Malin e Zi ka folur rreth formimit të qeverisë së re. Ai është optimist se muajin e ardhshëm vendi do të bëhet me ekzekutiv të ri....
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Laboratorët e Institutit të Shëndetit Publik kanë përfunduar analizën PCR të 757 mostrave për coronavirus, midis të cilëve janë regjistruar 161 raste të reja pozitive të infeksionit. Që nga raportimi i fundit, dy vdekje janë...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Që nga raportimi i fundit, laboratorët e Institutit të Shëndetit Publik kanë përfunduar analizën PCR të 569 mostrave për coronavirusin, midis të cilëve janë regjistruar 128 raste të reja pozitive të infeksionit. Në 24 orët...
Lajme03 Shtator 2020
Trupi Kombëtar i Koordinimit për Sëmundjet Infektive (NCT) vendosi sonte, me sugjerim të Institutit të Shëndetit Publik të Malit të Zi (IJZCG), për të zbutur kushtet rreth hyrjes në Mal të Zi të banorëve të...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Joseph Borrell, dhe komisionari për Zgjerim i BE-së, Oliver Varhelyi, thanë se zgjedhjet në Mal të Zi janë mbajtur në atmosferë të qetë...
Lajme01 Shtator 2020
Eshtë e sigurt se qeveria e re malazeze, e udhëhequr nga Fronti Demokratik, Demokratët dhe URA, do të punojë për të përmirësuar marrëdhëniet me Serbinë, të cilat në vitet e mëparshme ishin ndoshta në nivelin...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Qytetarët në Mal të Zi votojnë të dielën për parlamentin e ri. Rezultati është më i paparashikueshëm se në zgjedhjet e kaluara. Të dielën (30.08) në Mal të Zi zhvillohen zgjedhjet parlamentare. Partia Demokratike e...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Midis tensioneve rreth një ligji mbi lokalitetet fetare dhe betejës kundër pandemisë së koronavirusit, Republika e vogël ballkanike e Malit të Zi do të mbajë të dielën votimet, që mund të kenë implikime të konsiderueshme...
Lajme22 Gusht 2020
Gjatë ditës së sotshme u gjend 2 vjeçari, Tian Krasniqi i cili kishte humbur që nga dita e djeshme dhe ishte në kërkim. Fatmirësisht sot ai u gjend në një perimetër afër shtëpisë së tij,...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Mali i Zi e ka shtyrë fillimin e vitit të ri shkollor më 1 tetor, pasi autoritetet shëndetësore kanë vlerësuar se fillimi i rregullt i vitit shkollor, më 1 shtator, mbart një rrezik për shëndetin...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.