Gjuha:
×
Etiketë: luftërave
Lajme28 Shtator 2020
Rrjeti i Grave për Zhvillimin e Paqes (WWPN) ka prezantuar mbi një mijë gra eminente në botë të cilat kanë punuar për ndaljen e luftërave dhe krijimin e paqes. E në ballinë ku është prezantuar...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Raporti i ri i Universitetit Brown për Koston e luftërave amerikane, ka vlerësuar se rreth 37 milionë persona janë zhvendosur si pasojë luftërave të zhvilluara nga Shtetet e Bashkuara nga 11 shtatori i vitit 2001....
Lajme10 Gusht 2020
Më 10 gusht të vitit 1998, Bekim Berisha i njohur me nofkën “Abeja” si njëri ndër luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ra heroikisht pas një luftimi disa orësh me forcat serbe. Bekim Berisha u...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.