×
Etiketë: listën
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Një 82-vjeçare nga India, që ishte fytyra e një proteste në vendin e saj, është përfshirë në listën e revistës Times të 100 personave më me ndikim në vitin 2020, shkruan BBC. Bilkis ishte pjesë...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Qeveria gjermane ka vendosur kantonet perëndimore të Zvicrës Fribourg, Gjenevë dhe Vaud në listën e saj të rrezikut të lartë të paralajmërimit të udhëtimit, transmeton albinfo.ch. Fribourg u shtua në listën e Gjermanisë me rrezik...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
BAG ka riaktualizuar listën e shteteve dhe zonave me rrezik në rritje për infektim me koronavirusi. Kroacia dhe San Marino, veç të tjerave, janë shtetet e reja në këtë listë. Ndërkaq, Belgjika dhe Luksemburgu janë...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Shqipëria është një ndër tre vendet me numrin më të lartë të kërkesave për azil në Mbretërinë e Bashkuar. Sipas një raporti më të fundit të publikuar nga mediat britanike, Shqipëri, Iraku dhe Irani janë...
Vip29 Gusht 2020
Në Mal të Zi më 30 gusht do të mbahen Zgjedhjet Parlamentare. Partitë shqiptare do të dalin me dy lista zgjedhore pasi nuk kanë arritur t’i tejkalojnë mosmarrëveshjet për t’u bashkuar në një listë të...
Lajme28 Gusht 2020
Vozitësit e auto-ambulancave dhe stafi teknik në komunën e Shtimes, ankohen se nuk janë përfshirë në pakon e Ministrisë së Shëndetësisë për mbështetje në vlerë prej 300 euro, megjithëse sipas tyre, janë në kontakt të...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Kryeministri Edi Rama, në një videomesazh drejtuar sot bashkëkombësve në Mal të Zi, u bëri thirrje të votojnë Listën Shqiptare dhe të forcojnë partneritetin strategjik me Presidentin Gjukanoviç dhe partinë e tij. “Të dashur bashkatdhetarë...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Qeveria sllovene vendosi sot Kroacinë në "listën e kuqe" të vendeve epidemiologjike të pasigurta, u njoftua në një konferencë për shtyp pas seancës së qeverisë. Zëdhënësi i Qeverisë sllovene për koronavirus, Jelko Kacin, e njoftoi...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Zvicra ka përditësuar listën e shteteve, të cilat përbëjnë rrezik për lëvizje të qytetarëve si pasojë e pandemisë së CoVid-19. Sipas autoriteteve helvetike, duke filluar nga data 20 gusht, në listën e zezë do të...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Shqipëria nuk ndodhet në listën rumune të vendeve me risk të lartë epidemiologjik, për rrjedhojë, nuk është detyrim karantinimi apo vetizolimit. Ambasada shqiptare në Rumani publikoi sot vendimin e qeverisë rumune, e cila ka zgjatur...
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
Mijëra pushues mund të kenë anuluar planet e tyre, pas vendimit të ri të Mbretërisë së Bashkuar për vendosje të Francës në listën e vendeve të karantinës nga dita e shtunë. Në vendim është thënë...
Lajme12 Gusht 2020
Komisioni Hetimor Parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë ka miratuar listën e dëshmitarëve. Kjo listë përfshinë gamë të gjerë njerëzish me ish funksione publike dhe private që ndërlidhen me privatizimin. Ani pse nuk...
Bota/Rajoni07 Gusht 2020
Qeveria e Malit të Zi ka njoftuar se Kosova, Shqipëria, Bosnje dhe Hercegovina, Izraeli, Libani dhe Singapori, janë në listën “e verdhë” të rrezikshmërisë nga pandemia e koronavirusit. Qytetarëve të këtyre vendeve, për të hyrë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.