Gjuha:
×
Etiketë: lejohet
Lajme28 Shtator 2020
Përfaqësues të Odës së Hotelerisë dhe Turizmit të Kosovës janë takuar me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj. Kryetari i Shoqatës së Odës së Hotelerisë dhe Turizmit të Kosovës (OHTK), Hysen Sogojeva, bën të ditur se...
Lajme22 Shtator 2020
Oda e Afarizmit të Kosovës i është drejtuar ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, me një shkresë ku ka kërkuar që të lejohet ushtrimi i veprimtarisë së punës për banjat...
Lajme21 Shtator 2020
Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka pritur sot në një takim përfaqësuesit e organizatave të shoqërisë civile dhe banorët e zonës së Deçanit nga të cilët ka dëgjuar shqetësimet e tyre në lidhje...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Shkaku i pandemisë, kufijtë e BE-së do të vazhdojnë të jenë të mbyllur për kosovarët që kanë viza, edhe pas rishikimit të listës së vendeve të treta, që është ndërmarrë në fillim të javës. Një...
Lajme08 Shtator 2020
Ish-deputeti i PSD’së dhe VV’së, Visar Ymeri thotë se në Kosovë duhet të lejohet debati për dialogun. Ymeri ka thënë se reagimi i Grenellit ndaj Kurtit është i ekzagjeruar. “Zoti Grenell nuk e ka bash...
Ekonomi07 Shtator 2020
Gjendja e rëndë e sektorit privat si rezultat i pandemisë dhe mospërkrahja e mjaftueshme e bizneseve dhe punëtorëve të sektorit privat nga ana e Qeverisë është arsyeja që kërkohet nga Qeveria që menjëherë të largohen...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Tregu në Wuhan i ushqimeve të detit, që besohet të jetë vendi i origjinës së pandemisë së COVID-19, po mbahet i barrikaduar. Një ekip i madh i pjesëtarëve të sigurisë spraps secilin që i afrohet....
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Nxënësit e klasave të para, dyta dhe të treta do të mund të jenë prezent nëpër shkolla, vetëm nëse nuk kanë temperaturë të lartë trupore. Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, sot në konferencë për shtyp...
Lajme28 Gusht 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, ka folur edhe për çështjen e shitjes së IPKO-s dhe interesimit nga ana e një investitori bullgar, i njohur për lidhje të shumëfishta ruse dhe me dyshime...
Lajme30 Korrik 2020
Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, pas lajmit se do të ndalohet falja e namazit të Bajramit, i është drejtuar me një kërkesë myftiut Tërnava për lejimin e faljes së namazit në sheshin e Mitrovicës. Bahtiri...
Lajme28 Korrik 2020
Çerdhet e mbyllura ishin shqetësimi, thuajse kryesor, për shumë prindër që s’patën ku t’i lënë fëmijët e tyre. Por, Qeveria nga sonte ka nënshkruar vendimin që e lejon hapjen e çerdheve, si ato publike edhe...
Lajme19 Korrik 2020
Marrëveshja finale eventuale mes Kosovës dhe Serbisë duhet të përmbajë një plan të detajuar që nuk u lejon hapësirë manovruese Prishtinës dhe Beogradit për ta manipuluar procesin dhe rihapur çështjet e mbyllura. Kështu ka thënë...
Lajme05 Korrik 2020
Nënkryetari i Prizren Visar Shehu ankohet për numrin e vogël të testimeve në këtë komunë. Ndërkohë thotë se gjendja e të infektuarve në këtë komunë është relativisht e mirë. “Gjendja e të infektuarve në Prizren...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.