×
Etiketë: kundërshton
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Presidenti Donald Trump kundërshtoi të mërkurën një deklaratë të drejtorit të Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, lidhur me planet e administratës së tij për të vënë në dispozicion vaksinën për koronavirysin dhe për...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Ministri i Strehimit, Yaakov Litzman, ka dhënë dorëheqje nga qeveria të dielën në protestë ndaj vendimit të afërt të qeverisë për të vendosur një bllokim të përgjithshëm gjatë periudhës së ardhshme të pushimeve. Sipas mediave...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Fshati Bubendorf nuk dëshiron të natyralizojë kryefamiljarin e familjes Halili me asnjë kusht. Ka bërë ankesë në Gjykatën Kantonale Familja kosovare Halili ka jetuar në Bubendorf të Kantonit Baselland për 15 vjet. Të ardhur si...
Lajme02 Shtator 2020
Këshilltari i Kryeministrit Hoti, Visar Berisha përmes një postimi në facebook doli kundër qëndrimit të nënkryetarit të LDK-së, Lutfi Haziri për shkëmbimin e territoreve.Berisha tha se kërkesa për të prekur integritetin territorial të Kosovës është...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha të martën se nuk i takon atij që ta gjykojë vendimin e revistës satirike “Charlie Hebdo” për ribotimin e ilustrimeve të figurës së profetit Muhamed, duke shtuar se vendi...
Lajme11 Gusht 2020
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë ka dalë kundër iniciativës së Partisë Demokratike të Kosovës rreth ligjit për mbrojtjen e vlerave të Luftës së UÇK-së. Në një reagim në twitter, Ambasadori amerikan...
Lajme19 Korrik 2020
Rritja e rasteve me Covid 19 ka bërë që të shqyrtohet ndjekja e procedurave për shpalljen të gjendjes së jashtëzakonshme nga kryeministri, Avdullah Hoti. Ndonëse dekretin në Kuvend e dërgon presidenti i vendit, shefi i...
Lajme15 Korrik 2020
Me vendimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës për pezullimin e aktivitetit të çerdheve publike e private, si masë për luftimin dhe parandalimin e pandemisë COVID-19, nuk po pajtohen nga Asociacioni i Institucioneve Parashkollore Private...
Lajme15 Korrik 2020
Pas dy diskutimeve në distancë nesër pritet të takohen për herë të parë, kokë më kokë kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Në tentim të arritjes së një marrëveshjeje përfundimtare,...
Lajme14 Korrik 2020
Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, sot ka mbajtur mbledhje të radhës me Shtabin Emergjent të Komunës së Mitrovicës, me ç’ rast është diskutuar lidhur me gjendjen aktuale si dhe vlerësimin e masave të reja të...
Bota/Rajoni05 Korrik 2020
Një gjykatë në Turqi pritet të marrë së shpejti vendimin nëse monumenti i Aja Sofias në Stamboll do të kthehet në xhami. Mirëpo Kisha Ortodokse Ruse thotë se kthimi i monumentit të Aja Sofias nga...
Lajme20 Qershor 2020
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon ka polemizuar në rrjetin social Twitter me Emisarin Special të Presidentit Trump, Richard Grenell dhe e me ish-ministrin e Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli lidhur me...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.