×
Etiketë: kultivimin
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Ndryshimet klimatike po u sjellin fermerëve evropianë humbje për shkak të thatësirës. Por temperaturat e larta mundësojnë edhe kultivimin e frutave ekzotike. Vera më të nxehta, stuhi të mëdha dhe periudha të zgjatura thatësire: fermerët...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.