Gjuha:
×
Etiketë: kufizimeve
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Ministri britanik i Shëndetësisë, Matt Hancock theksoi sot ne nuk përjashtonte vendosjen e kufizimeve të reja në Angli në rast të një vale të dytë të koronavirusit këtë dimër, që mund të shkaktojë 85 000...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Një gjykatë gjermane i ka dhënë dritën e gjelbërt mbajtjes së protestave të planifikuara për të shtunën në Berlin kundër masave ndaj pandemisë së koronavirusit. Tremijë pjesëtarë të policisë janë vendosur në Berlin për të...
Lajme24 Gusht 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu është takuar sot me kreun e Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqin. Veliu ka shkruar në Facebook se me Rukiqin kanë diskutuar për situatën e përgjithshme me pandeminë....
Lajme18 Gusht 2020
Një ligj që parashihte futjen në treg të shumës rreth 1 miliardë e 200 milionë eurosh nuk kaloi në parlamentin e Kosovës. Pritet tani që bizneset të përballen me një krizë edhe më të madhe...
Front TV27 Korrik 2020
Pronarë të lokaleve të gastronomisë nga e gjithë Kosova kanë protestuar sot në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, raporton Front Online. Kjo protestë ka ardhur si shenjë pakënaqësie ndaj vendimit të Qeverisë që nuk i...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Qeveria federale gjermane është në favor të përdorimit të bllokimeve të kufizuara në zonat e prekura nga shpërthimet e koronavirusit, deklaroi shefja e kabinetit federal, Helge Braun. “Sa më shpejt, më të vogël dhe më...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Qytete dhe shtete të tëra përreth botës kanë rikthyer masat e serta të kufizimit në luftë ndaj koronavirusit, teksa numri i të infektuarve globalisht ka kaluar shifrën prej 13 milionë të prekurve. Në Shtetet e...
Lajme08 Korrik 2020
Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka takuar përfaqësuesit e bizneseve të gastronomisë që operojnë në qytetin e Mitrovicës, me të cilët kanë diskutuar lidhur me peticionin e dorëzuar ditën e djeshme për funksionimin e këtyre...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Një grup i grave protestuan sot në Romë kundër masave të sigurisë ndaj koronavirusit që ndalojnë zhvillimin e dasmave të mëdha. Një grup i grave të veshura si nuse protestuan në Romë të martën kundër...
Bota/Rajoni15 Qershor 2020
Presidenti francez Emmanuel Macron ka njoftuar se janë hequr një numër kufizimesh të vendosura për shkak të koronavirusit. Kafenetë dhe restorantet po rihapen në të gjithë Francën dhe do të lejohet udhëtimi në vendet e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.