Gjuha:
×
Etiketë: kthimin
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Sipas një hulumtimi të gazetës së famshme amerikane, “The New York Times”, presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i ka paguar vetëm 750 dollarë taksa federale në vitin kur është zgjedhur në pozitën më...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Duket se studentët në Britaninë e Madhe nuk duan që t’ia dinë për rregullat strikte të marra nga qeveria për parandalimin e përhapjes së Covid-19. Qindra studentë dolën mbrëmjen e djeshme në Portsmouth për të...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka paralajmëruar se iniciativa e re politike të cilën ajo është duke e menduar do të jetë vetëm angazhim i përkohshëm. Ajo ka thënë se është përjashtuar nga...
Sport31 Gusht 2020
Klubi Futbollistik KEK-u, sot e ka zyrtarizuar  transferimin edhe të një lojtari, shkruan Front Online. Sulmuesi Florim Berbatovci, është lojtari më i ri i Elektricistëve. Lajmin për transferin e ka bërë të ditur vet klubi...
Lajme27 Gusht 2020
Avokatët po kërkojnë që të fillojë mbajtja e seancave gjyqësore, pasi u është rënduar gjendja ekonomike. Ata po kërcënojnë me bojkotim edhe të rasteve emergjente, njofton Klan Kosova.
Lajme23 Gusht 2020
Edhe pse kanë mbetur vetëm 1 javë për fillimin e vitit shkollor, MASHT nuk ka vendosur si do të mbahet ky proces. Qytetarët po vlerësojnë se më 1 shtator fëmijët duhet të kthehen në bankat...
Lajme23 Gusht 2020
Përkundër situatës së krijuar me pandeminë, komunat e vendit janë të gatshme të nisin mësimin në shkolla që nga 1 shtatori. Kryetari i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, ka thënë se në bazë...
Lajme22 Gusht 2020
Kur kanë mbetur edhe një javë për fillimin e vitit të ri shkollor, Ministria e Arsimit dhe Shkencës ende nuk ka vendosur se si do të mbahet procesi mësimor. Kjo ministri ka ofruar tre skenar...
Lajme16 Gusht 2020
Drejtoria e Arsimit në Pejë vlerëson që mësimi i rregullt në klasë duhet të fillojë në shtator, nëse deri atëherë nuk ka përkeqësim të situatës së krijuar nga pandemia meCovid19. Sipas udhëheqësve të këtij sektori...
Lajme15 Gusht 2020
Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Rrahman Jashari, në një prononcim për Telegrafin ka bërë të ditur se kanë filluar komunikimin me të gjitha nivelet lidhur me përgatitjet për fillimin...
Lajme10 Gusht 2020
Partia Demokratike e Kosovës ka shprehur shqetësimin në lidhje me mënyrën se si po menaxhohet pandemia nga ana e qeverisë së Kosovës, duke kërkuar që krahas menaxhimit të kësaj situate, të krijohen kushtet për kthimin...
Lajme18 Korrik 2020
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi është rikthyer dje nga Haga në Kosovës pas intervistimit nga Gjykatën Speciale. Pritja e Thaçit në Kosovë u bë në mënyrë të veçantë në kufirin me Shqipërinë, ku...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump, hodhi poshtë vendimin e saj, për të revokuar vizat për studentët e huaj. Universitetet e Harvardit dhe MIT, me mbështetjen e një numri institucionesh të tjera, kishin ndërmarrë veprime...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.