Gjuha:
×
Etiketë: kryer
Lajme27 Shtator 2020
Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi, i është kundërpërgjigjur ish-kryeministrit, Albin Kurti.Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë ditës së sotme, akuzoi Partinë Demokratike të Kosovës (PDK), për themelimin e Gjykatës Speciale, duke thënë se ka qenë...
Lajme26 Shtator 2020
F.B, infermier në Klinikën e Urologjisë, është sulmuar sot me thikë në vendin e tij të punës në QKUK. I dyshuari për kryerjen e këtij akti, siç mëson lajmi.net është personi i cili në dhjetor...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Ambasadori i ri i Izraelit në Beograd, Yahel Vilan, ka thënë se Izraeli e ka njohur pavarësinë e Kosovës më 4 shtator dhe se puna e njohjes reciproke më nuk është çështje diskutimi. Vilan ka...
Lajme14 Shtator 2020
Sa teste i kanë bërë nuk pranuan që të tregojnë. Këtë gjë laboratori “Medical & Laboratory Services MLS” i vajzës së Blerim Devollit, madje e cilësoi si të dhënë sekrete të kompanisë. E fshehtësinë me...
Lajme10 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani i ka quajtur propagandë zërat që ky institucion ka përfunduar vetëm 5% të punës së saj. Osmani ka thënë se Kuvendi ka kryer shumicën e punës, mirëpo, Qeverinë...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Politikani me prejardhje shqiptare, Dritan Abazoviq, bartës i listës i koalicionit “E zeza mbi të bardhën” ka deklaruar se do të jetë kundër, nëse në rend dite të qeverisë së ardhshme malazeze vihet tërheqja e...
Kronika01 Shtator 2020
I akuzuari për mashtrim, Anton Markaj, është deklaruar i pafajshëm në seancën e shqyrtimit fillestar të mbajtur të martën, në Gjykatën Themelore Pejë, dega në Istog. Pas leximit të aktakuzës nga prokurorja Arlinda Nallbani-Gacaferri, i...
Lajme25 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë ka licensuar edhe 11 laboratorë për kryerjen e testeve për COVID-19. Përmes një njoftimi, MSH-ja ka njoftuar se laboratorët e licensuar gjenden në Skenderaj, Gjilan, Fushë Kosovë, Pejë, Graçanicë, Mitrovicë, Ferizaj, Kaçanik,...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Një anëtar i Partisë Socialiste dhe Liri në Brazil, ka harruar kamerën e laptopit ndezur në një takim që ai dhe anëtarë të tjerë të partisë po zhvillonin. Gjatë takimit, ai është parë teksa ka...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Policia e Shqipërisë ka arrestuar një person të shpallur në kërkim ndërkombëtar, i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasje. Sipas policisë, falë bashkëpunimit dhe shkëmbimit të informacionit mes Njësisë së Posaçme të Kërkimit "Fast"...
Lajme13 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë licencuar edhe tetë laboratorë privatë për të kryer teste serologjike, raporton Express. Këta laboratorë gjenden në Deçan, Lipjan, Mitrovicë, Vushtrri, Prishtinë dhe Ferizaj. Më poshtë gjeni listën e...
Ekonomi11 Gusht 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka njoftuar se sot deri nw ora 13:00 është ekzekutuar edhe pjesa e dytë e listës nga masa 3a, për 53,248 përfitues me shumë totale 9,446,560.00 €. Ky wshtw njoftimi...
Lajme03 Gusht 2020
Rreth 100 institucione shëndetësore private kanë aplikuar për të marrë licencën për të kryer teste për COVID-19. Gjatë kësaj jave, aplikacionet pritet të shqyrtohen nga Bordi për Licencim të Institucioneve Private Shëndetësore, i cili do...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.