×
Etiketë: krijohet
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Bartësi i listës së koalicionit, “Bardh e Zi”, Dritan Abazoviq, pas një takimi konsultativ me Kryetarin e Kuvendit, Ivan Brajoviq, tha se kanë arritur marrëveshje që i pari i këtij institucioni do të zgjedhet më...
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
Kriza e koronavirusit ka bërë që specialistë nga e gjithë bota të punojnë për t’i ofruar njerëzimit mjetet për të luftuar pandeminë. Një nga shpikjet më të reja është kostumi antikoronavirus. Shkencëtarët meksikanë kanë arritur...
Lajme16 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po vazhdon intervistimin nga Zyra e Prokurorisë së Specializuar në Hagë, ndërkohë, para ndërtesës së Gjykatës Speciale po vazhdojnë të qëndrojnë qytetarët në mbështetje të Thaçit dhe luftës së UÇK-së....
Lajme14 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj, ka nënshkruar udhëzimet administrative, përmes së cilave u lejohet edhe institucioneve shëndetësore private të kryejnë testime për SARS-Cov-2. “Udhëzimet përcaktojnë llojin e institucioneve që mund ta ofrojnë këtë...
Auto07 Korrik 2020
Një dorezë që përkthen gjuhën e shenjave në të folur në kohë reale është krijuar nga shkencëtarët, duke bërë të mundur që personat e shurdhër të komunikojnë drejtpërdrejt me këdo pa patur nevojë për një...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.