×
Etiketë: krenar
Lajme08 Shtator 2020
Ministri për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevtiq ka thënë se nënshkrimi i marrëveshjes në Washington është një lajm i mirë për serbët në Kosovë. Ai për portalin “Kosovo Online” tha se...
Lajme23 Korrik 2020
Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka deklaruar se ftesa për të qenë dëshmitar në Hagë për Ali Ahmetin nuk ishte befasi, sepse të gjitha personalitetet që ndërtuan dhe kontribuan për UÇK-në, tashmë janë...
Lajme22 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas protestës së sotme që u mbajt në Prishtinë, kundër ndërtimit të Xhamisë së Madhe. Ai ka thënë se është krenar që ka vënë gurthemelin e kësaj xhamie....
Lajme22 Korrik 2020
Koordinatori për dialogun me Serbinë, Skender Hyseni ka shkruar në Facebook se është krenar që e ka koordinuar gjithë procesin, në 10 vjetorin e opinionit të GJND-së. Një ditë pas emërimit si coordinator për bisedimet...
Bota/Rajoni19 Korrik 2020
Ish shefi i Zyrës Civile Ndërkombëtare në Kosovë, Pieter Feith i ka duartrokitur gatishmërisë së Presidentit Thaçi për t`iu përgjigjur Speciales sepse në këtë mënyrë sipas tij, Kosova mund ta liroj veten nga akuzat për...
Lajme07 Korrik 2020
Basri Sejdiu është deklaruar në një konferencë për media pas shkarkimit nga posti i drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës. Ky u mor të hënën nga Bordi drejtues i këtij...
Lajme04 Korrik 2020
Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri në urimin për Ditën e Pavarësisë së SHBA-së tha se ndihet krenar që i takon vendit më proamerikan në botë. Ai gjithashtu tha se është mirënjohës për ndihmën e SHBA-së ndaj shtetndërtimit...
Lajme29 Qershor 2020
Kadetë të shumtë kanë diplomuar sot në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Në mesin e ushtarëve të rinj të Kosovës është edhe Luan Haradinaj, djali i heroit të kombit, Shkëlzen Haradinaj. Pas ceremonisë së diplomimit,...
Lajme26 Qershor 2020
Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka shprehur edhe një herë shqetësimin rreth pretendimeve të Zyrës së Prokurorit Special, duke përshkruar shkurtazi të kaluarën e përbashkët me Presidentin Thaçi. Pasi ka cekur shokët e...
Lajme25 Qershor 2020
Anëtari i AAK’së, Pal Lekaj, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se Gjykata Speciale është e padrejtë dhe se xhelati i Ballkanit, që është munduar të zhdukë shqiptarët nga Kosova është Serbia....
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Ish-eurokomesari për Zgjerim, Johahnes Hahn, për AIM, tha se Maqedonia është në rrugë të mirë drejt Bashkimit Evropian. “Para dy viteve, kryeministrat e Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut, Alexis Tsipras dhe Zoran Zaev nënshkruan një...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.