×
Etiketë: kontrollit
Kronika28 Shtator 2020
Një person është arrestuar në Prishtinë, pasi gjatë kontrollit i është gjetur një sasi e vogël e substancave narkotike. Gjatë arrestimit, i dyshuari ka kërcënuar zyrtarët policorë dhe me urdhër të prokurorit u dërgua në...
Lajme14 Shtator 2020
Agjencia kundër Korrupsionit do të bëjë kontrollin e plotë të pasurisë të 20% e zyrtarëve që janë të obliguar të deklarojnë pasurinë e tyre. Nga gjithsej 4751 subjekte deklaruese, formularët e 950 zyrtarëve do t'i...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Rritja e tensioneve ditët e fundit mes Greqisë dhe Turqisë duket se ka marrë vëmendjen e mediave mbarëbotërore. Një nga revistat më të njohura në botë “Forbes”, i ka kushtuar një artikull kësaj çëshjeje ku...
Vip19 Gusht 2020
Këngëtarja e njohur amerikane Britney Spears i ka kërkuar dje gjykatës të anullojë urdhrin që jep të atit të drejtën të kontrollojë shumicën e aspekteve të jetës dhe karrierës së saj. Jamie Spears ka qenë...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Televizioni publik gjerman “ZDF” ka realizuar një reportazh në Kosovë rreth situatës pandemike dhe sipas tyre situata me COVID-19 ka dalë plotësisht jashtë kontrollit. ZDF ka përmendur numrin e lartë të personave që po vdesin...
Front TV04 Gusht 2020
Lirimi i masave për parandalimin përhapjes së Coronavirusit, ka bërë që në ditët e fundit të rritet numri i rasteve të reja me më këtë virus. E pas rritjes së numri të të infektuarve janë...
Lajme25 Korrik 2020
Mjeku kardiolog me punë në Gjermani, Fahri Beqa marrë parasysh numrin e lartë të të infektuarve në Kosovë jep vërejtje për menaxhimin e pandemisë në vendin tonë. “ka shumë faktorë që kanë ndikuar në këtë...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, thotë se shpërthimi i pandemisë së COVID-19, vijon të mbetet problem për shkak se në shumicën e vendeve të botës nuk është vënë ende nën kontroll. Teksas ka folur...
Lajme05 Korrik 2020
Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se gjendja me COVID 19 në vend ka dalur jashtë kontrollit, derisa rastet po rriten me shpejtësi. Në këtë situatë, Nagavci thotë se Qeveria ka dështuar...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Një zyrtar policor është qëlluar për vdekje gjatë një ndalimi rutinor në trafik në Auklland të Zelandës së Re. Një tjetër zyrtar policor është plagosur seriozisht. Sulmuesi ka ikur nga skena e sulmit dhe ende...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.