×
Etiketë: komuniteti
Lajme28 Shtator 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka uruar komunitetin boshnjak me rastin e 28 shtatorit - ditës së këtij komuniteti në Kosovë. Ai në një postim në Facebook ka shkruar se populli boshnjak e ka...
Lajme16 Korrik 2020
ADMOVERE e mbështetur nga KFOS ka publikuar raportin “Sfidat e Komunitetit Rom, Ashkali dhe Egjiptian në Kosovë gjatë pandemisë Covid-19”. Me këtë rast u tha se Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Shteti shqiptar po mendon që të njohë zyrtarisht gjuhën e minoriteteve në zyrat e pushtetit vendor, aty ky komuniteti përbën 20% të popullsisë. Nëpërmjet një projektvendimi, i propozuar nga ministri i Brendshëm, Sander Lleshaj, parashikohet...
Lajme23 Qershor 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot ka pritur një delegacion të komunitetit egjiptian të kryesuar nga deputeti Veton Berisha, për nder të Ditës Kombëtare të Egjiptianëve në Kosovë. Presidenti Thaçi ka thënë se komuniteti egjiptian...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.