×
Etiketë: komandant
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Policia turke ka arrestuar një komandant të lartë të grupit militant Shteti Iskamik, njoftoi të martën qeveria. Mahmut Ozden “ka pasur plane të rëndësishme” dhe ka marrë urdhra për të kryer një sulm, tha ministri...
Lajme25 Gusht 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka bërë homazhe pranë varrit të heroit Ismet Jashari, i njohur si Komandant Kumanova. Në përvjetorin e rënies së Jasharit, Veseli shkroi në një reagim se jeta...
Lajme25 Gusht 2020
Liderët institucional dhe politik sot kanë përkujtuar komandant Ismet Jasharin- Kumanova dhe bashkëluftëtarët e tij Habib Zogajn, Nuhi Mazrekun, Gani Kastratin dhe Afrim Buçajn në 22 vjetorin e rënies së tyre. Presidenti i vendit Hashim...
Lajme15 Gusht 2020
Komuna e Prizrenit në bashkëpunim me Shoqatën e Veteranëve të Luftës organizon aktivitete përkujtimore me rastin e 22 vjetorit të rënies së dëshmorit të kombit, Remzi Ademaj – komandant Petriti. Më poshtë mund të gjeni...
Vip22 Korrik 2020
Mozzik ka ripostuar fotografinë krah Kadri Veselit, ndërsa shkruan fjalë të mëdha për të. Në atë postim, reperi thotë se mbështet çlirimtarët dhe se çdo luftëtar do të mbetet i nderuar gjithë jetën. Madje, ai...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.