Gjuha:
×
Etiketë: koalicionin
Lajme16 Shtator 2020
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, duke folur për çështjen e zgjedhjes së presidentit të vendit, thotë se ky post nuk mund të zgjidhet pa u konsultuar me partitë opozitare si PDK-ja dhe...
Lajme08 Shtator 2020
Të premten në Shtëpinë e Bardhë me ndërmjetësimin e Shteteve të Bashkuara ët Amerikës është nënshkruar marrëveshja për normalizim ekonomik në mes të Kosovës e Serbisë. Por, që edhe para nënshkrimit dhe pas saj pati...
Lajme05 Shtator 2020
Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka folur për marrëveshjen e arritur të premten në Uashington, mes Kosovës dhe Serbisë për normalizimin ekonomik. Në një prononcim për Telegrafin, Haradinaj tha se...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Milo Gjukanoviq do të jetë në opozitë pasi tri grupimet opozitare janë bashkuar për t’ia marrë pushtetin. Partitë pro-serbe kanë marrë përkrahjen edhe të partisë së shqiptarit, Dritan Abazoviq. Abazoviq në zgjedhjet e djeshme me...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Përpjekja e shqiptarëve që të fitojnë edhe një komunë tjetër në Mal të Zi, pas asaj të Tuzit në zgjedhjet e kaluara ka dështuar. DPS ka fituar komunën e Gucisë ndërkohë që shqiptarët nuk kanë...
Lajme26 Gusht 2020
Çështja e zgjedhjes së presidentit të Kosovës, nuk është fare temë e ditës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, si parti udhëheqëse e koalicionit qeverisës aktual, nuk është duke e shqyrtuar këtë çështje, konfirmojnë zyrtarë të...
Lajme12 Gusht 2020
Sapo ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të AAK-së.Nënkryetari i këtij subjekti, Ardian Gjini, ka thënë se aty është diskutuar për gjetjen e zgjidhjes që pas përfundimit të mandatit të Presidentit Hashim Thaçi vendi...
Front TV05 Gusht 2020
Ministri i Nisma-s, Vesel Krasniqi i është kundërpërgjigjur kritikave të kreut të AAK-së dhe partnerit të koalicionit, Ramush Haradinajt, pasi ky i fundit, mbrëmë në televizionin publik, dha shenja se koalicioni mund të prishet nëse...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
I pyetur nëse Bashkimi Demokratik për Integrim ka filluar bisedimet për formimin e përbërjes së re parlamentare, kreu i kësaj partie Ali Ahmeti menjëherë pas përfundimit të seancës konstitutive të Kuvendit tha se tani mund...
Lajme29 Korrik 2020
Nesër pritet të zhvillohet takimi i radhës ndërmjet koordinatorit të Kosovës për dialog me Serbinë, Skender Hyseni dhe drejtorit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq për arritjen e një marrëveshje finale...
Lajme28 Korrik 2020
Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, njëherësh anëtare e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci i ka reaguar kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa. Ky i fundit, duke iu referuar incidentit të sotëm në Kuvendin e Kosovës,...
Lajme23 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka bërë të ditur se Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur koalicion në këtë komunë. Bahtiri ka thënë se ai e kishte shqyrtuar...
Lajme17 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në emisionin Pressing të T7, ka folur lidhur me cështjen e mundësisë që Partia Demokratike e Kosovës të futet në koalicionin aktual qeverisës. Hoti ka thënë se nuk ka ndryshim...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.