×
Etiketë: Karantina
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Sipas ekspertëve të shëndetit, rikthimi i karantinës do të ndodhë vetëm nëse numri i të prekurve me koronavirus do të kalojë shifrën 200 brenda 10 ditësh. Epidemiologu dhe zv/drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Dritan...
Lajme15 Shtator 2020
Shërbimi Korrektues i Kosovës, ka marr vendim për lehtësimin e masave për të burgosurit në burgjet e Kosovës. Drejtori Nehat Thaçi, ka konfirmuar për Front Online, se të burgosurve u janë lejuar vizitat familjare, me...
Bota/Rajoni02 Gusht 2020
Shumë njerëz që vijnë në Zvicër nga vendet e ‘rrezikut të lartë’ shpresojnë se një test koronavirus negativ do t’i përjashtojë ata nga kërkesa e karantinës 10-ditore. Por zyrtarët shëndetësorë thonë se nuk mund të...
Bota/Rajoni28 Korrik 2020
Ministri i Brendshëm i Italisë, Luciana Lamorgese ka njoftuar planet për dërgimin e ushtrisë në Sicili pasi rreth 100 migrantë shkelën karantinën dhe ikën nga një qendër e ndalimit atje të hënën. Sipas Euronews migrantët...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Me çarçaf të improvizuar si litar, në mes dy kateve në “Hotel Vip”, dy shtetas të Turqisë mbrëmë kanë ikur nga karantina shtetërore e Maqedonisë. Njëri prej tyre ka qenë pozitiv me coronavirus, ndërsa kanë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.